Російський енергетичний монополіст — компанія "Газпром" 4 жовтня розпочала заповнення першої гілки проєкту "Північний потік-2".
Про це повідомляє пресслужба компанії-оператора газопроводу "Nord Stream 2".
"З 4 жовтня почалася процедура щодо заповнення газом першої гілки газопроводу "Північний потік-2". Гілка буде поступово наповнюватися газом, щоб досягти обсягу і тиску, необхідного для подальшого технічного тестування", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що раніше були проведені пусконалагоджувальні роботи для контролю цілісності газопроводу, в тому числі внутрішньотрубна інспекція з використанням спеціальних діагностичних пристроїв (так званих "інтелектуальних" поршнів), а також зовнішні візуальна й інструментальна перевірки.
"Газопровід був побудований і пройшов незалежну сертифікацію відповідно до застосовних технічних і галузевих стандартів, щоб забезпечити його надійну і безпечну експлуатацію. Пусконалагоджувальні роботи на другій гілці тривають", — резюмували в компанії.
Читайте також: "Нафтогаз" закликав США і Німеччину запровадити санкції проти оператора "Північного потоку-2"
Чому цей газопровід такий важливий
"Північний потік-2" – це газопровід з Росії, який проходить через Балтійське море до Німеччини та зачіпає економічні зони та територіальні води п’яти країн: Данії, Німеччини, Росії, Фінляндії та Швеції. Його спроєктували в обхід України.
Разом з побудованим трохи раніше газопроводом “Північний потік-1” за рік через ці два газогони можна транспортувати 110 мільярдів кубометрів газу. “Північний потік-2” дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить, за оцінками експертів, доходи у розмірі близько 3% від усього ВВП держави.
"Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року, але у середині грудня 2019 року проти будівництва газопроводу Державний департамент США наклав на компанії, які будуть газогін, санкції.
Ще через рік тодішній президент США Дональд Трамп і Конгрес схвалили додаткові санкційні заходи, щоб зупинити будівництво російського трубопроводу. Однак у травні 2021 року новий президент США Джо Байден заявив, що адміністрація вирішила скасувати санкції щодо будівництва газопроводу, оскільки проєкт майже закінчений, а санкції зашкодять відносинам з Німеччиною та іншими європейськими союзниками.

Читайте також: Чи можлива енергокриза в Україні через ситуацію у світі. Пояснює експерт
Що відомо
- 8 вересня Федеральне агентство з мереж Німеччини отримало всю необхідну документацію для початку сертифікації газопроводу "Північний потік-2".
- Перед цим у Газпромі заявили, що станом на ранок 10 вересня будівництво газогону "Північний потік-2" повністю завершене.
- 22 серпня під час візиту до Києва канцлерка Німеччини Ангела Меркель попередила російського президента Володимира Путіна про нові європейські санкції, якщо Кремль використовуватиме газогін "Північний потік-2" як зброю проти України.
- Президент Володимир Зеленський ініціював консультації з Європейською комісією та урядом Німеччини щодо реалізації проєкту "Північний потік-2".
- "Північний потік-2" – це газопровід з Росії, який проходить через Балтійське море до Німеччини та зачіпає економічні зони та територіальні води п’яти країн: Данії, Німеччини, Росії, Фінляндії та Швеції. "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року, але у середині грудня 2019 року проти будівництва газопроводу Державний департамент США наклав на компанії, які будуть газогін, санкції.
- Ще через рік тодішній президент США Дональд Трамп і Конгрес схвалили додаткові санкційні заходи, щоб зупинити будівництво російського трубопроводу. Однак у травні 2021 року новий президент США Джо Байден заявив, що адміністрація вирішила скасувати санкції щодо будівництва газопроводу, оскільки проєкт майже закінчений, а санкції зашкодять відносинам з Німеччиною та іншими європейськими союзниками.
Читайте також
- "Меркель вирішила не робити Північний потік-2 полем битви для внутрішньої політики", — Конрад Шуллер.
- "Ми розглядаємо це як зброю": міністр енергетики Галущенко про "Північний потік – 2".
- Угода про "Північний потік-2". Як реагують в Україні та світі
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!