Одну з лабораторій Закарпаття підозрюють у підробці COVID-сертифікатів. Що кажуть у медцентрі

Одну з лабораторій Закарпаття підозрюють у підробці COVID-сертифікатів. Що кажуть у медцентрі

Доповнено
Одну з лабораторій Закарпаття підозрюють у підробці COVID-сертифікатів. Що кажуть у медцентрі
Суспільне Закарпаття

У двох працівників Мукачівської міської ради виявили підробні COVID-сертифікати. Інформацію Суспільному підтвердив речник міськради Владислав Микита. За його словами, працівники написали заяви на звільнення.

Про даний випадок міський голова Мукачева Андрій Балога повідомив правоохоронні органи.

Старший інспектор відділу комунікації Головного Управління Нацполіції в Закарпатській області Євгенія Красилинець розповіла Суспільному, що до поліції з таким повідомленням ніхто не звертався. "Однак, як правоохоронці виявили таку інформацію, внесли відомості до ЄРДР за ознаками підроблення документів, печаток, штампів, бланків чи їх збуту".

Народний депутат Віктор Балога 4 жовтня звернувся до Міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка з проханням провести перевірку та відреагувати на даний факт. Про це нардеп повідомив на своїй сторінці у Facebook. У зверненні Балога вказав, що дві копії сертифікатів з ознаками підробки вакцинації виявили серед працівників Мукачівської міської ради.

На Закарпатті одну з лабораторій підозрюють у видачі фальшивих сертифікатів про вакцинацію
Віктор Балога

"Надані підроблені сертифікати були завірені нібито печаткою КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Мукачівської міської територіальної громади". Лікар Левчук Ольга, що видала документ, не є працівником цього медичного закладу, що і дало підставу вважати його недійсним. Встановлено, що лікар Левчук Ольга є працівником ПП"Астра-Діа"", — зазначив нардеп у зверненні.

Також до звернення Віктор Балога додав копії сертифікатів.

Копії фальшивих COVID-сертифікатів
Віктор Балога

На офіційному сайті ПП"Астра-Діа" Ольга Левчук вказана медичним директором.

"Ми не причетні до підробки COVID-сертифікатів", — директорка "Астра-Діа" Неля Лазар

Генеральна директорка лабораторії "Астра-Діа" Неля Лазар розповіла Суспільному, що про факт підробки сертифікатів дізналася з інтернету. Керівниця повідомила, що їхня лабораторія не проводить вакцинацію. "Публікація містить характер звинувачення. "Астра-діа" надає послуги виключно у правовому полі згідно з ліцензійними умовами праці: ми забезпечуємо населення лабораторними послугами, виконуємо тести на COVID-19. Ми не надаємо послуги вакцинації і не маємо доступу до баз по вакцинації, тобто сертифікати не могли були виписані ні нашою установою, ні жодним лікарем нашого закладу", — розповіла директорка.

Неля Лазар зауважила: "Ми (медлабораторія "Астра-Діа", — ред.) не причетні до підробки ні COVID-сертифікатів, ні тестів, які поширюються у нас на Закарпатті. Печатка, яка є на підроблених сертифікатах із прізвищем Ольги Левчук не є підставою, щоб звинувачувати приватне підприємство. Такими справами повинні займатися правоохоронні органи. Ми будемо писати заяву до правоохоронців, оскільки ця ситуація псує репутацію лабораторії".

Працівники лабораторії прокоментували ситуацію із підробленими COVID-сертифікатами
Суспільне Закарпаття

"Всі документи, де може фігурувати "Астра-Діа" і вакцинація — підроблені", — Ольга Левчук

Медичний директор лабораторії "Астра-Діа" Ольга Левчук повідомила Суспільному, що на документах, опублікованих у соцмережах стоїть не її підпис та печатка. "Я жодних документів на вакцинацію не підписувала і не ставила печатки. Я не є сімейним лікарем. Я є лаборант і вірусолог. Ця заява псує мені репутацію. Всі документи, де фігурує "Астра-Діа" і вакцинація — підроблені", — розповіла Ольга Левчук.

Медична директорка додала: "На даному документі стоїть не моя печатка і не мій підпис. Чому не перевірили, чия це печатка і чий підпис — я не розумію. Там написано — лікар-клініцист і сімейний лікар. Я таким лікарем не являюся".

За фактом підроблення документів у поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1. ст.358.Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа. Винним загрожує до 17 000 гривень штрафу або до шести місяців арешту, або до двох років обмеження воліОбмеження волі передбачає утримання особи в спеціальних виконавчих установах відкритого типу, без ізоляції від суспільства і з обов'язковим залученням засудженого до роботи.. Наразі правоохоронці встановлюють всі обставини події.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок