У рівненському центрі стерилізації тварин прозвітувалися за роботу від початку року

У рівненському центрі стерилізації тварин прозвітувалися за роботу від початку року

102 собаки та 115 кішок з Рівного та Квасилова стерилізували від початку 2021-го року у центрі стерилізації тварин. На це з міського бюджету пішло 98,5 тисяч гривень, – розповіла Суспільному майстриня центру стерилізації тварин Тамара Сиротинська. Бюджетні гроші на стерилізацію тварин закінчились наприкінці літа. Працівникам центру допомагають зоозахисні організації та небайдужі рівняни.

Які функції у центру стерилізації тварин

"Центр стерилізації – це не притулок, а центр для того, щоб тварин адаптувати після стерилізації. Адаптація відбувається протягом трьох-п'яти днів, після чого ми її випускаємо. Наразі постійно в центрі перебуває 104 тварини, які потребують адаптації та лікування", – розповіла керівниця центру стерилізації Тамара Сиротинська.

У центрі також є вісім кліток для перетримки тварин та вольєри, у яких знаходиться по декілька тварин. За ними доглядають працівники центру та небайдужі рівняни. Частково центр виконує функцію притулку.

"Це тварини після аварії, зі скаліченими лапами. Таких випадків багато. Приходять небайдужі, які взяли кураторство над тваринами. Вони гуляють з ними, розмовляють. Часом, лагідна розмова для тварини краще, ніж смаколик", – додала Тамара Сиротинська.

Де стерилізаційний центр бере гроші

На стерилізацію тварин від початку 2021 року з міського бюджету виділили 98,5 тисяч гривень. Для того, щоб стерилізувати одну тварину, в середньому витрачають 400-500 гривень.

"Ці кошти вже закінчились у серпні. Закінчилась також програма інвестицій центру, яка тривала упродовж останніх п'яти років. Поки нам допомагають волонтери, вони збирають гроші на стерилізацію", – сказала майстриня закладу.

Центр стерилізації разом із зоозахисними організаціями розробив нову програму інвестицій на 2022-2026 роки. У ній, серед іншого, передбачили впровадження програми обліку безпритульних тварин.

"У Рівному такої програми обліку поки немає, будемо працювати з громадськими організаціями та намагатись втілювати її в життя. Хочемо застосувати чипування та облік тварин. Коли в нас будуть цифри, ми зможемо знати, що робити", – зазначила вона.

Зараз програма інвестицій – на розгляді в антимонопольному комітеті. До грудня, за словами Тамари Сиротинської, вона має запрацювати.

Про потребу в кадрах та ресурсах

У стерилізаційному центрі Рівного працює шість людей. Крім керівниці центру є ще ловець тварин, який за сумісництвом – водій, а також чотири доглядальники за тваринами. У нову програму інвестицій заклали й інші посади, каже Тамара Сиротинська.

"В нас немає таких посад як фельдшер, кінолог. Вони потрібні, хоча б для того, щоб робити тижневий огляд тварин", – пояснила вона.

Що кажуть про співпрацю зоозахисники

За останні кілька місяців роботи стерилізаційного центру відчули зміни, – розповіла керівниця ГО "Еко-Рівненщина" Алла Лосік. Нарікань на роботу центру поки немає, втім, за словами керівниці громадської організації, є питання до міськради.

"Стерилізаційний центр базується на КАТП-1728. Їхнє основне завдання – сміття. Тому їм важко зрозуміти окремі питання по тваринах. І вони подали розрахунки по центру на антимонопольний комітет у дещо викривленій парадигмі. Це питання потрібно підняти на рівні депутатів, інакше зрушень не буде", – зазначила Алла Лосік.

Плани на пів року

Серед нагальних питань, якими планують вирішити у найближчі місяці Тамара Сиротинська виокремила:

  • переобладнання кліток та вольєрів;
  • будівництво карантинного центру, де можна утримувати тварин, які потребують особливого догляду;
  • ремонт першої черги будівлі стерилізаційного комплексу;
  • модернізація вольєрів для вигулу тварин.

Що відомо

  • Центр стерилізації при КАТП-1728 створили у 2012-му році. На реалізацію програми регулювання чисельності безпритульних тварин тоді ж виділили кошти з міського бюджету та земельну ділянку площею 0,6 га для створення притулку на 250 тварин.
  • Вартість спорудження у місті притулку для тварин, становитиме орієнтовно 15 мільйонів гривень. Проєкт такого у Рівному створили п'ять років тому, але досі не реалізували.
  • У лютому 2019-го у стерилізаційний центр з громадською перевіркою прийшли зоозахисники та запросили на захід журналістів. Вони були переконані, що тут годують собак їжею з пліснявою.
  • У квітні 2019-го представниця громадської організації "Зооварта" Світлана Сидоренко зареєструвала петицію переобрання на той час керівниці стерилізаційного центру Наталії Ющук. Петиція набрала триста голосів трохи більше, як за добу.
  • У грудні 2020-го очільниця центру Наталія Ющук публічно звітувалася про результати своєї роботи упродовж двох останніх років. Послухати цей звіт прийшли опоненти чиновниці, які з початку 2019-го року вимагають в міської ради її звільнити.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок