Херсонську обласну лікарню відключили від газу. Облрада звернулась до Президента та уряду

Херсонську обласну лікарню відключили від газу. Облрада звернулась до Президента та уряду

Херсонську обласну лікарню відключили від газу. Облрада звернулась до Президента та уряду
Фото: Олександр Самойленко

Товариство з обмеженою відповідальністю «УКР ГАЗ РЕСУРС» відключило від газопостачання Херсонську обласну лікарню. Без газу заклад два дні. Керівництво облради змушене звернутись до керівництва країни, щоб вирішити проблему.

Про це на сторінці у Facebook повідомив голова обласної ради Олександр Самойленко.

За його словами, офіційний аргумент – розірвання договору «у зв’язку з особливими економічними обставинами в частині зростання ціни на природний газ».

Він каже, що обласна лікарня не отримувала офіційного попередження про намір змінити умови договору постачання природного газу. Втім, за умовами, прописаними в договорі, про таке мали попередити за 30 днів. Сам договір на постачання природного газу між ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС» та Херсонською обласною клінічною лікарнею укладений до 31 грудня 2021 включно.

Також голова облради повідомив, що директор лікарні звернувся до правоохоронних органів, направив листи до прокуратури та СБУ.

Паралельно лікарня терміново оголосила відкриті торги на закупівлю природного газу, проте, згідно із Законом України «Про публічні закупівлі», це триватиме щонайменше 30 календарних днів.

«Але вже зараз відомо, що ніякі газові компанії не погоджуються на зафіксовану Меморандумом ціну розміром 13,6 грн за 1 куб. м для бюджетних установ. Постачальники просто не виходять на тендер, якщо вартість 1 куб. м нижче 35 грн», - пише Олександр Самойленко.

Він повідомив, що особисто звернувся до Президента України, Верховної Ради та Кабміну із проханням негайно втрутитись у ситуацію, бо інакше без енерговодогазопостачання можуть залишитись заклади освіти, медицини та соціальної сфери.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок