Обмеження пільг ветеранам війни визнано неконституційним. КСУ ухвалив рішення

Обмеження пільг ветеранам війни визнано неконституційним. КСУ ухвалив рішення

Обмеження пільг ветеранам війни визнано неконституційним. КСУ ухвалив рішення

Конституційний Суд визнав неконституційним обмеження Кабінетом Міністрів соціальних прав і пільг ветеранів війни.

"Конституційний Суд визнав таким, що не відповідає Конституції України, окреме положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу у частині, яка передбачає, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування", — йдеться в повідомленні пресслужби КСУ.

Згідно з ним, вказаними положеннями передбачено пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни , особам, на яких поширюється чинність Закону № 3551 та особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Підкреслюється, що держава не може в односторонньому порядку відмовитися від зобов’язання щодо соціального захисту осіб, які вже виконали свій обов’язок перед державою щодо захисту її суверенітету і територіальної цілісності. Вказується, що обмеження або скасування пільг для ветеранів є порушенням зобов’язань держави щодо соціального захисту осіб, які захищали Вітчизну, та членів їхніх сімей.

Визнане неконституційним положення втрачає чинність з дня ухвалення КСУ цього рішення. Рішення КСУ є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Що відомо:

  • Ветерани війни на Донбасі не мають роботи та грошей, переживають байдужість суспільства і дискримінацію. Кожен третій учасник бойових дій на сході України втратив роботу, яку мав до служби. Крім того, ветерани стикаються з проблемами під час отримання необхідних документів.
  • У 2018 році Конституційний Суд визнав конституційним позбавлення ветеранів праці пільг на безкоштовний проїзд і санаторно-курортне лікування.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди