Половина ветеранів стикається з дискримінацією та безробіттям

Половина ветеранів стикається з дискримінацією та безробіттям

Опитування
Половина ветеранів стикається з дискримінацією та безробіттям

Ветерани війни на Донбасі не мають роботи та грошей, переживають байдужість суспільства і дискримінацію.

Кожен третій учасник бойових дій на сході України втратив роботу, яку мав до служби, свідчить дослідження Міжнародної організації з міграції "Життя після конфлікту: опитування щодо соціально-демографічних та соціально-економічних характеристик ветеранів конфлікту на Сході України та їхніх сімей". Дослідження ґрунтується на опитуванні 2530 респондентів у Київській, Львівській і Дніпропетровській областях України з липня по жовтень минулого року.

За даним дослідників, однією з найголовніших проблем учасники бойових дій вважають недоброзичливе ставлення до них. 49% як мінімум одного разу стикалися з упередженим або несправедливим ставленням: третина — у транспорті, 14% — під час отримання медичних послуг, 11% — під час реєстрації на отримання пільг, 10% — в установах соціального захисту.

Окрім того, ветерани стикаються з проблемами під час отримання необхідних документів. Під час опитування посвідчення особи з інвалідністю при собі мали тільки 6% опитаних, тоді як поранення та хвороби внаслідок бойових дій отримали 25% опитаних.

Водночас, за словами менеджерки програм Міжнародної організації з міграції Терези Розенфельд, тільки 67% опитаних знайшли роботу після повернення.

"Зайнятість є ключовим фактором реінтеграції ветеранів у цивільне життя", — наголосила вона.

Окрім занадто низьких зарплат і відсутності вакансій за фахом, учасники бойових дій стикаються з дискримінацією, вимогами надати додаткові документи про здоров'я.

Тільки 11% вдалося відкрити свою справу, тоді як стати підприємцями хотіли б 35% опитаних.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди