Микита Бурда: гравець "Динамо" та збірної України зіграв перший офіційний матч за 14 місяців fcdynamo.com

Повернення Микити Бурди за "Динамо" U19.

26-річний центральний захисник Микита Бурда здійснив повернення в офіційному футбольному матчі. Сталося це у матчі за "Динамо" U19 проти юніорської команди "Шахтаря".

Бурда вийшов на поле на 46-й хвилині матчу, повністю відіграв другий тайм на позиції центрального захисика. Микита почав грати за рахунку 0:2 на користь "Шахтаря", з таким результатом команди і закінчили матч.

Для Бурди - це перша офіційна гра з липня 2020 року, тобто більш ніж за 14 місяців. Востаннє він грав на полі у матчі за "Динамо" проти "Зорі" наприкінці сезону 2019/20.

У вересні 2020-го року під час підготовки до нового сезону Бурда порвав ахіллове сухожилля у товариській грі проти "Колоса", після чого переніс операцію. А в січні 2021-го року був прооперований вдруге.

У червні 2021-го року Бурда відновив роботу з м'ячем, а наприкінці серпня (уже в сезоні 2021/22) повернувся в основну групу "Динамо", потрапляв у заявку команди на матч Ліги чемпіонів проти "Баварії", але ще не грав за київський клуб.

До травми, яка вибила Бурду більш ніж на рік, він був основним центральним захисником "Динамо" та стабільно викликався до національної збірної України.

В.о. головного тренера збірної України Олександр Петраков заявляв, що він розраховує на Бурду, коли той повернеться після травми.

Наскільки травматичним є Бурда

Микита Бурда за період кар'єри отримав більше восьми серйозних пошкоджень за час кар'єри.

Перша серйозна травма - проблеми з колінною чашечкою у сезоні 2015/16, через яку пропустив півроку. Згодом була травма паху - ще півроку без футболу.

У сезоні 2019/20 було пошкодження хрестоподібних зв'язок (півроку без футболу), а також запалення колінного суглобу. Після відновлення від цих травм - порвав ахіллове сухожилля.

Сумарно через травми пропустив більше трьох років (якщо рахувати усі пропущені дні).

Хто такий Микита Бурда

• 26-річний футболіст, усю кар'єру проводить у "Динамо", за яке зіграв 93 матчі на дорослому рівні (і забив 7 голів).
  • Гравець збірної України - востаннє отримував виклик у вересні 2019 року, коли грав у товариському матчі проти Нігерії. Усього зіграв у складі збірної 8 матчів.
  • Контракт Бурди з "Динамо" закінчується в червні 2022 року - тобто діє до кінця сезону 2021/22.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів