Проєкт є, потрібні кошти: у Хмельницькому хочуть збудувати ліцей на Озерній

Проєкт є, потрібні кошти: у Хмельницькому хочуть збудувати ліцей на Озерній

Проєкт є, потрібні кошти: у Хмельницькому хочуть збудувати ліцей на Озерній
Фото: Суспільне.

При будівництві ліцею в обласному центрі у мікрорайоні Озерна планують залучати державні кошти для співфінансування, розповів Суспільному заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук. За його словами, під новий навчальний заклад уже виділили земельну ділянку площею 4,3 гектари між вулицями Січових Стрільців і Панаса Мирного та визначилися з архітектурним проєктом.

Архітекторка Олена Джула-Райфшнайдер показує, як виглядатиме майбутній ліцей з гімназійними класами. Проєкт її команди переміг в архітектурному конкурсі, оголошеному Хмельницькою міськрадою.

«Ми вирішили, що варто розділити на такі два блоки простір для учнів, що навчаються в ліцеї, і учнів, що навчаються в гімназії, і вони об’єднані між собою спільними приміщеннями», - розповідає архітекторка.

Заклад буде розрахований на 1440 учнів, каже заступник міського голови Микола Ваврищук.

«Це вже буде другий навчальний заклад, я говорю про школу в цьому мікрорайоні. Бо одну школу, початкову, ми здаємо в експлуатацію вже буквально протягом двох місяців», - розповідає посадовець.

Проєкт команди хмельницької архітекторки Олени Джули-Райфшнайдер переміг у конкурсі міськради і саме його планують втілити у життя.
Проєкт команди хмельницької архітекторки Олени Джули-Райфшнайдер переміг у конкурсі міськради і саме його планують втілити у життя. Фото: Суспільне.

Як зазначає Микола Ваврищук, початкову школу, яка вже майже готова, будували за гроші міста та області. Для нового ліцею планують залучити державні гроші.

«Ми хочемо претендувати на частину державного фінансування. Як ми знаємо, фактично державний бюджет не долучався зараз до будівництва школи на Озерній, лише з обласного виділили 20 мільйонів гривень. Все інше будувалося за кошти міського бюджету», - додає Ваврищук.

Будівництво закладу обійшлося місту в 150 мільйонів гривень, розповідає начальник фінансового управління Хмельницької міськради Сергій Ямчук. За його словами, аби завершити школу, залучали також кредитні кошти.

«Залучили 60 мільйонів гривень під 11,9% річних терміном на 5 років. Це дасть можливість завершити у цьому році об’єкт, запустити в експлуатацію. Раніше ми таких кредитів не брали і на сьогоднішній день ми всю суму ще не вибрали, тому що ми беремо суму кредиту під акти виконаних робіт. Ну і, відповідно, відсотки також сплачуємо до тої суми, яку ми вибираємо, що дає нам можливість десь економити на відсотках», - пояснює Ямчук.

Будівництво нового ліцею, додає посадовець, проєкт дороговартісний. Аби його реалізувати,подаватимуть заявки на державні субвенції.

«Є цілий ряд програм, які передбачають співфінансування, це і «Велике будівництво», це програма виділення коштів на соцекономічний розвиток регіонів, у них можна включати відповідні об’єкти», - каже Андрій Ямчук.

Виконавчий директор асоціації об’єднаних територіальних громад Хмельницької області Сергій Яцковський пояснює - гроші від держави на будівництво навчального закладу місто може отримати після проходження конкурсу.

«Зрозуміло, що вигідніше отримати субвенцію, але, давайте будемо об’єктивними, на 2022 рік заплановано 11 мільярдів гривень. І треба розуміти, що це суми на різні напрямки, різний цільовий характер, і, зрозуміло, що всім територіальним громадам не вистачить. Тим паче, що об’єкти тепер подаються великі, на велике фінансування. А це конкурс», - говорить Яцковський.

За словами заступника міського голови Миколи Ваврищука, скільки коштуватиме будівництво ліцею на Озерній, буде відомо вже після виготовлення проєктно-кошторисної документації, яку планують замовити в наступному році.

Читайте також

На початок