На Буковині зареєстрували дев'ять кандидатів на голову Кельменецької громади. Що про них відомо

На Буковині зареєстрували дев'ять кандидатів на голову Кельменецької громади. Що про них відомо

На Буковині зареєстрували дев'ять кандидатів на голову Кельменецької громади. Що про них відомо
УНІАН

У Чернівецькій області зареєстрували дев'ять кандидатів на голову Кельменецької громади. Один кандидат від партії "Слуга Народу", інші – самовисуванці.

Про це Суспільному сказала голова виборчої комісії Світлана Мельник.

Реєстрацію кандидатів завершили 30 вересня і почали видавати їм посвідки. На голову громади балотуються:

 • Сергій Буняк — кандидат висунутий партією "Слуга Народу". Буняк уже обіймав посаду голови громади, втім через майже чотири місяці пішов у відставку. Раніше майже 20 років працював у податкові інспекції, а опісля очолював Кельменецьку селищну раду у 2015-2020 роках.
 • Андрій Гульчак — юрист аграрної компанії "Сварог-Буковина". На місцевих виборах 2020 року балотувався до Дністровської районної ради від партії "За майбутнє".
 • Олег Ілаш — співробітник митниці. На місцевих виборах 2020 року балотувався до Дністровської районної ради від партії "Наш Край".
 • Василь Лупашко — депутат Дністровської райради від "Аграрної партії України", директор Центру надання послуг пов’язаних з використанням автотранспортних засобів.
 • Богдан Олійник — секретар селищної ради, виконувач обов'язків голови Кельменцької громади. На виборах 2020 року балотувався від "Слуги народу". Раніше очолював Кельменецьку районну державну адміністрацію.
 • Галина Слухінська — начальниця відділу з питань діловодства Кельменецької райради. На місцевих виборах 2020 року балотувалась до Дністровської районної ради від партії "Наш Край".
 • Ігор Урсуляк — був першим заступником голови Кельменецької районної державної адміністрації у 2015-2019 роках. Зараз є депутатом селищної ради від партії "Слуга Народу".
 • Леонід Харабара — заступник керівника Кіцманської місцевої прокуратури. Працює на посаді з 2015 року.
 • Юрій Цуркан — раніше був підприємцем. На місцевих виборах 2020 року балотувався до Дністровської районної ради від "Аграрної партії України".

Вибори у громаді заплановані на 31 жовтня 2021 року. Розмір застави для кандидатів — шість тисяч гривень.

Що відомо

 • Кельменці — це селище міського типу, яке є адміністративним центром Дністровського району Чернівецької області.
 • У квітні 2021 року голова Кельменецької селищної ради Сергій Буняк достроково подав у відставку. Тоді у коментарі Суспільному Буняк казав, що вирішив піти з посади з особистих причин. Водночас у коментарі виданню "Молодий Буковинець" говорив, що зробив це через конфлікт з депутатами від партії "Слуга народу". Пізніше у коментарі Суспільному Буняк сказав, що конфлікт вичерпано. Тоді Буняк балотувався в селищні голови як самовисуванець.
На початок