На Полтавщині усі 128 медзакладів оформлюють електронні лікарняні

На Полтавщині усі 128 медзакладів оформлюють електронні лікарняні

На Полтавщині усі 128 медзакладів оформлюють електронні лікарняні Суспільне Полтава

На Полтавщині 128 медзакладів оформлюють електронні лікарняні. Це усі установи регіону, які мають на це право, розповів Суспільному заступник директора обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко.

Сергій Зубенко отримав паперовий лист про тимчасову непрацездатність, бо у такому форматі йому відкривали лікарняний. Із 1 жовтня такий документ оформлюють лише в електронному форматі.

"Я вважаю електронний лікарняний перевагою, бо це пришвидшить документообіг. Мені, наприклад, треба здавати паперовий лікарняний, потім нести його в бухгалтерію. Ще бувають випадки , що через механічну прикру помилку мені прийшлося їхати цей лікарняний виправляти", – каже полтавець Сергій Зубенко.

Програма для оформлення е-лікарняного на ПолтавщиніСуспільне Полтава

З 1 жовтня лікарянні оформлюють лише в електронному форматі

Сімейна лікарка Марія Гвоздик вперше електронні лікарняні оформила 30 вересня. На це, каже, витратила від 10 до 15 хвилин.

"Лікарю потрібно тільки вказати з якого по який термін він (пацієнт – ред.) не працездатний і вказати, що це новий випадок непрацездатності. Далі інформація йде до соціального фонду, де на підставі цього висновку формується електронний лікарняний. Пацієнту далі приходить повідомлення стосовно номеру лікарняного листка", – говорить сімейна лікарка Марія Гвоздик.

Оформлювати листи про тимчасову непрацездатність в електронному форматі мали від вересня цього року. Перехідний період, який тривав майже три місяці, продовжили, каже Юрій Курилко.

Черга у лікарні на ПолтавщиніСуспільне Полтава

На Полтавщині у 128 закладах оформлюють електронні лікарняні

"Ця програма повинна була працювати з 1-го вересня, але коли в державі почали масово підключатися до інформаційних систем, на рівні Міністерства охорони здоров’я побачили, що багато закладів не зможуть у цій системі працювати", – розповідає заступник директора обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко.

Продовжити оформлювати паперові лікарняні замість електронних можуть у двох випадках, говорить сімейна лікарка Марія Гвоздик.

"Якщо лікарняний був відкритим до 1-го жовтня паперовий і він ще продовжується, і потрібно виписати, як продовження попереднього лікарняного листка, то ми маємо тільки паперовий виписувати. Або якщо лікар не встиг у цей обов’язковий заявлений термін сформувати медичний висновок про непрацездатність, тобі можливо виписати паперовий", – повідомила Марія Гвоздик.

Лікарка полтавської лікарні оформлює електронний лікарнянийСуспільне Полтава

Лікарка Марія Гвоздик офорлює пацієнтові електронний лікарняний

Нині на Полтавщині усі медзаклади, які мають право оформлювати листи про тимчасову непрацездатність, роблять це в електронному форматі, говорить Юрій Курилко.

"Із 178 закладів комунальних і комерційних, які зареєстровані у Полтавській області, 128 – це ті, які мають право працювати із лікарняними, 100% готові до роботи. Із тих 128 – комунальних закладів, якими опікується департамент охорони здоров’я – 100. Ці 100 закладів уже видають лише електронні лікарняні", – каже заступник директора обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди