Ілля Марченко виграв першу партію, але впустив шанс вийти до чвертьфіналу в Софії AP

Українець не проходив до такої стадії на турнірах осноного туру ATP з 2016-го.

Перша ракетка України й 151-й номер рейтингу ATP Ілля Марченко зазнав поразки на турнірі ATP250 у Софії. У другому колі Sofia Open українець грав із восьмим сіяним, австралійцем Джоном Міллманом, який наразі посідає 55-те місце у світовому рейтингу.

Марченко поступився з рахунком 7:5, 6:7, 3:6 та вилетів за крок до чвертьфіналу. Востаннє він доходив до такої стадії на турнірах у березні 2021-го на челенджері в італійській Б'єллі. В основному турі ATP українець не грав у чвертьфіналах ще з лютого 2016 року, коли дійшов до цього етапу в мексиканському Акапулько й програв австралійцю Бернарду Томічу.

До Софії Марченко двічі зустрічався з Міллманом на корті. Тенісисти мали нічию 1:1 за очними зустрічами. Востаннє вони грали між собою в 2010 році: тоді українець переміг у кваліфікації Australian Open.

Як відбувався матч

Марченко зробив ранній брейк у третьому геймі та зберігав перевагу впродовж усього сету, проте не зміг завершити партію з першого разу, програвши подачу. Та вже в наступному геймі українець оформив зворотний брейк і під нуль вигарв власну подачу, взявши перший сет із рахунком 7:5.

Після медичного таймауту Міллмана й консультації з лікарями тенісисти вийшли на другу партію. Увесь сет тенісисти грали нарівні й не поступалися на подачах. Розв'язка партії відбулася на тайбрейку, де Марченко не виграв жодного очка.

Чвертьфіналіста визначив вирішальний третій сет. Українець програв перший гейм на своїй подачі, але зміг швидко відіграти брейк. Проте вже в п'ятому Міллман повернув собі перевагу й повів 3:2.

За 3:5 на подачі Марченка австралієць заробив матчпойнт і реалізував його з першої спроби.

За матч Марченко виконав 11 ейсів, припустився лише однієї подвійної помилки та здійснив подачу першим м'ячем у 61% випадків.

• ATP. Софія. Другий раунд

Джон Міллман (Австралія, 8) – Ілля Марченко (Україна, Q) 2:1 (5:7, 7:6 (7:0), 6:3)

БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів