У Херсоні підвищують тарифи на опалення: скільки містяни платитимуть за тепло

У Херсоні підвищують тарифи на опалення: скільки містяни платитимуть за тепло

У Херсоні підвищують тарифи на опалення: скільки містяни платитимуть за тепло
Фото: Ольга Ляшенко/Суспільне. Херсон

Чи будуть зростати тарифи на опалення у Херсоні? Це вирішували 29 вересня на засіданні міськвиконкому.

Опалення ще не дали, а мешканці вже з острахом чекають платіжки, розказує голова ОСББ Євген Трощак. У чоловіка в підпорядкуванні 19 будинків – це майже 450 квартир. Тільки у двох будинках є лічильники. Інші встановлювати не бажають, занадто дорого. За останні два-три роки, говорить голова ОСББ, споживачі масово почали встановлювати автономне опалення.

"Будинки, які не мають лічильників, мали (минулого року) тариф - 70 грн. за квадратний метр. Ті, де є лічильники, сплачували десь 35-38 грн. за опалювальну площу. Це дуже великі суми для наших мешканців. Це призвело до того, що частина мешканців взагалі почали не сплачувати, а інші – сплачують за опалення влітку, весь рік. Крім цього ще необхідно сплачувати за інші комунальні послуги: вода, світло", - каже Євген Трощак.

У Херсоні підвищують тарифи на опалення: скільки містяни платитумуть за тепло
Фото: Ольга Ляшенко/Суспільне. Херсон

Централізованим опаленням користуються одиниці та й ті не всі сплачують за послугу, каже Євген Трощак.

"З цього року ми почали відключати будинки. Будинки, які мають мало споживачів і опалюються від ТЕЦ, ми почали повністю відключати. Тому що із 32 квартир 7 опалюється від ТЕЦ. І немає сенсу утримувати усю будинкову мережу. Ми запропонували відключитися і люди погодилися. Їм вигідніше встановити індивідуальний прилад, ніж сплачувати до ТЕЦ такі суми", - говорить чоловік.

Тарифи зростуть. 29 вересн за це після довгих сперечань одностайно проголосували на виконавчому комітеті.

Підвищення тарифу буде і в Херсонській ТЕЦ, і в "Херсонтеплоенерго". Споживачі Херсонтеплоенерго сплачуватимуть 1937 грн за гігокалорію. Для споживачів ТЕЦ сума збільшиться на майже 21%. – 2 015 грн за гігокалорію. Ці підрахунки не є остаточними і будуть збільшуватися, каже заступниця головного інженера Херсонської ТЕЦ Тетяна Попцева.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок