У Рівному планують декомунізувати вулицю Миколи Островського: коли це станеться

У Рівному планують декомунізувати вулицю Миколи Островського: коли це станеться

У Рівному планують декомунізувати вулицю Миколи Островського: коли це станеться
Суспільне Рівне

У Рівному планують декомунізувати вулицю Миколи Островського. Відповідне рішення прийняла комісія міської ради з питань найменування міських об'єктів та встановлення пам'ятних знаків.

Проєкт рішення про перейменування вулиці Островського на вулицю Покровську готовий до внесення на розгляд сесії Рівнеради. Як розповідає головний архітектор Рівного Дмитро Котляров, голосуватимуть за нього, швидше за все, вже у жовтні.

На нинішній вулиці Островського розташована Рівненська дитяча музична школа №2. Її директор Сергій Климчик новину про те, що скоро вулиця може отримати нову назву, сприймає спокійно.

"Це насправді на часі, історично правильне рішення. Розмовляю зі своїми колегами. Є різні бачення в людей, але все-таки декомунізація повинна йти своїм шляхом", – розповідає директор Сергій Климчик.

У перехожих і батьків, які відводять дітей у музичну школу, звістка про те, що вулиця Островського може отримати нову назву викликає різні емоції.

"В мене так 50 на 50. Якщо вже влада вирішить перейменувати – не страшно", – каже рівнянин Василь.

Декомунізацію підтримує і рівнянин Андрій:

"Я за те, щоб була декомунізація в повному обсязі. Тому, якщо буде Покровська, дуже гарна назва".

Рішення декомунізувати вулицю Островського і перейменувати її на Покровську вже ухвалила комісія Рівнеради з питань найменування міських об'єктів. Член комісії, історик Андрій Жив'юк розповідає, зробили це, ознайомившись з копією рішення міськради від 1940-го року, де чітко вказано, що вулиця отримала назву саме на честь Миколи Островського.

"Він воював на фронті так званої громадянської війни за встановлення радянської влади в Україні. Крім того, він був в особливих частинах ВЧК. "Всєросійская чрєзвичайная комісія" по боротьбі з контрреволюцією і саботажем, яку очолював Фелікс Едмундович Дзержинський, яка всіх контрреволюціонерів знищувала на місці", – коментує Андрій Жив'юк.

На найближчу сесію рішення про перейменування вулиці Островського не виноситимуть. Головний архітектор Рівного Дмитро Котляров каже, швидше за все, це станеться вже у жовтні. За його словами, проблем місцевим жителям перейменування не завдасть.

"Це не означає, що всі, хто там проживають, повинні одразу йти і переоформляти якісь документи. Це буде відбуватися поступово. Наприклад, люди будуть переоформляти якусь нерухомість, перепродавати її. Вони будуть отримувати нові довідки – новий документ з новими даними", – коментує головний архітектор Рівного Дмитро Котляров.

За словами головного архітектора Рівного, якщо рішення про перейменування вулиці Островського ухвалять, вона отримає назву Покровська.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок