Археологи розпочали рятівні розкопки на межі Рівного й Квасилова. Досліджують пам'ятку місцевого значення перед забудовою, розповів Суспільному керівник експедиції Олексій Войтюк. Працювати археологи планують протягом місяця.
Розкопки на південній околиці Рівного археологи розпочали 28 вересня. Перша знахідка – залишки керамічного посуду. Їх виявив учасник експедиції Віталій Тимощук.

"Коли знімаєш ґрунт, не знаєш, на що саме натрапиш, це момент несподіванки, який дуже тішить. А коли вже бачиш, що саме знайшов, то починаєш розчищати предмет, бачиш його форму, розміри і фіксуєш це все", – розповів Віталій Тимощук.

Виявлені залишки кераміки керівник експедиції Олексій Войтюк визначає як уламки нижньої частини посудини. Попередньо археолог датує її 12-13 століттями.
"Працюємо на території багатошарової пам'ятки. Основний матеріал, який тут трапляється, датується якраз періодом Давньої Русі. Але є матеріали доби бронзи, 3-2 тисячоліття до нашої ери. Я думаю, ще будуть матеріали. Бо ми торік провели тут розвідку шурфуванням і зафіксували також знахідки часів трипільської культури, культури шнурової кераміки", – зазначив Олексій Войтюк.

Працюють археологи на березі річки Устя на межі Рівного і Квасилова. Зі слів Олексія Войтюка, досліджують пам'ятку місцевого значення перед майбутнім будівництвом на цій території. Він пояснив, що українське законодавство не забороняє забудову пам'яток археології.
"Ми проводимо рятівні роботи, які обов'язково мають бути у таких випадках. В нас тут близько 500 квадратних метрів треба буде розкопати. У нашій експедиції є учасники з різних областей, є з Волині, з Луганської області, Києва. А хто і що саме тут хоче будувати, ми не з'ясовували", – розповів Олексій Войтюк.
Археологи планують працювати протягом місяця, якщо дозволить погода.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram