Фірму для коригування проєкту "Авангарду" у Рівному вдруге не обрали

Фірму для коригування проєкту "Авангарду" у Рівному вдруге не обрали

Оновлено
Фірму для коригування проєкту "Авангарду" у Рівному вдруге не обрали
Суспільне Рівне

Повторна спрощена закупівля на коригування проєкту реконструкції стадіону “Авангард” відбулася, але пропозицію єдиного претендента управління капітального будівництва Рівного відхилило. Про це йдеться на порталі публічних закупівель "ProZorro".

Закупівлю на визначення проєктанта, який має відкоригувати проєкт реконструкції "Авангарду", управління капітального будівництва оголосило 13 вересня. Послуги оцінили у майже 1,5 млн. Це друга спроба знайти виконавця цих робіт, бо попередній тендер не відбувся – не знайшлося жодного претендента.

Учасником другої закупівлі стало ТОВ "ПРОЕКТ-ГРУП", яке було готове виконати коригування за 990 тисяч гривень. 24 вересня на порталі публічних закупівель "ProZorro" опублікували інформацію про відхилення його пропозиції. У документі йдеться, зокрема, що пропозиція учасника не відповідає вимогам замовника до предмета закупівлі.

"Це говорить про те, що питання складне і потребує фахових виконавців. На тендер подавалась одна проєктна організація, але вона була відхилена, в зв’язку з невідповідністю поданих документів до вимог тендера. Ми оголошуємо знову таки ж тендер. Інших шляхів у нас немає", – прокоментував Суспільному 30 вересня начальник управління капітального будівництва міста Володимир Ляшук.

Роз'яснення юристки

Як пояснила Суспільному керівниця громадської ініціативи "За чесний тендер" Мирослава Примак, замовник може укласти договір без проведення спрощеної закупівлі, якщо вже двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників.

"Тобто, якби на спрощену закупівлю по коригуванню документації щодо реконструкції "Авангарду" ніхто не прийшов двічі, то УКБ м. Рівне могли б укласти договір з ким завгодно, а нам, платникам податків, показати відповідний звіт про укладений договір. Однак, як видно з другого оголошення відповідної спрощеної закупівлі, був один учасник і його пропозицію відхилили", – прокоментувала Мирослава Примак.

Вона акцентувала, що підстави, передбаченої пунктом 1 частини 7 статті 3 "Закону про публічні закупівлі", щоб укласти "прямий" договір – у замовника немає.

Що хочуть міняти

Як вказано в документах до закупівлі, будівництво поділять на дві черги. Спершу мають закінчити східну трибуну без навісу, західну трибуну і поле з комунікаціями. Потім окремо – сам навіс, північну і південну трибуни.

Виконавець також має змінити поверховість і перепроєктувати західну трибуну. А ще – відкоригувати кошторис і генплан з врахуванням демонтажу південної та північної трибун.

Що відомо

  • За три роки Рівнерада виділила на будівництво 160 млн грн, ще 100 млн – гроші з держбюджету. Для проведення змагань треба виконати робіт щонайменше на 310 мільйонів, – повідомляв керівник фірми-підрядника Юрій Фалко.
  • Мер Рівного заявив, що якщо не виникне форс-мажорів, навесні у 2022-му році на стадіоні вже можна буде змагатися.
  • У середині серпня голова Рівненської ОДА Віталій Коваль розкритикував темпи реконструкції стадіону і додав: якщо до жовтня ситуацію вирівняють, то у 2021-му році держава може дати іще 50 млн субвенції. Підрядник пообіцяв усе надолужити й пояснив, що затримка сталась, зокрема, із вини постачальників.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок