У Німеччині створили мюзикл за книгою Гітлера "Майн Кампф"

У Німеччині створили мюзикл за книгою Гітлера "Майн Кампф"

У Німеччині створили мюзикл за книгою Гітлера "Майн Кампф"

Баварський театр "Ан-дер-Рот", що у місті Еґґенфельден, 25 вересня представив перший в історії Німеччини мюзикл "Майн Кампф" за мотивами книги лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера. У країні обмежений продаж цієї книги.

Про спектакль повідомила пресслужба театру.

В анонсі мюзиклу стверджується, що його мета — показати, як "нелюдська ідеологія" Гітлера знаходить відбиття в сучасності та як "Майн Кампф" пов’язаний із темами "любові, сексу та ніжності":

Будемо відвертими: ми всі завжди хотіли знати, про що книга Гітлера "Mein Kampf". На щастя, сьогодні лише деякі політичні екстремісти ставлять під сумнів, що все це нелюдська ідеологія, яка призвела до найбільшої з можливих ​​катастроф. То яке це все має відношення до нас сьогодні? Хіба ми не покінчили із цим всім зараз, ми, бездоганні демократи? А які поради має Гітлер на тему "кохання, секс і ніжність"?

Мюзикл виконується одним актором — увесь час він сидить за столом або ходить і спілкується з глядачами, які сидять безпосередньо на сцені. Обіцяють "сатиричний погляд на зміст Гітлерового маніфесту крізь призму музики, комедії та хореографії".

У театрі кажуть, що вистава є способом ознайомлення людей із тим, що написав Гітлер у своїй книзі — до 2015 року її взагалі забороняли видавати в Німеччині, згодом дозволили, але тільки з науковими коментарями і лише в обмежених випадках.

"Замість того, щоб завалювати молодих німців історичною інформацією про нацистів, смерті, жертв і страждання — інформацією, яку вони отримували все своє життя, і в школі теж — є сенс у тому, щоб спілкуватися з ними їхньою ж мовою", — говорить постановник мюзиклу Мальте Лахманн.

Мюзикл "Майн Кампф" планують показувати у театрі до кінця жовтня.

Що відомо

  • Гітлер написав свою книгу "Mein Kampf", що перекладається як "Моя боротьба", у в'язниці після невдалого перевороту у 1924-26 роках. Твір став ідеологічною основою німецького націонал-соціалізму.
  • До 1945 року було продано близько 12 млн копій книги, перекладеної на 18 мов. Після капітуляції Третього Рейху твір його вождя був заборонений союзницькими силами.
  • В Україні видання книги було заборонено 29 жовтня 2009 року, коли Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі ухвалила рішення визнати книгу Адольфа Гітлера "Майн Кампф" такою, що не відповідає вимогам законодавства України у сфері захисту суспільної моралі, оскільки вона містить інформацію, яка пропагує ідеологію нацизму, розпалює національну та релігійну ворожнечу, принижує та ображає єврейську та інші нації за національною ознакою.
  • Однак у 2009 році російський переклад книги все одно був доступний в Україні у вільному продажу. Після ліквідації у 2015 році згаданої експертної комісії заборону на видання книги в Україні зняли.

Читайте також

Соціал-демократична партія перемогла на виборах до Бундестагу Німеччини

Театр, кіно чи музей: доступу до яких видів мистецтва бракує людям з порушеннями зору

Омбудсмен заявив, що державні театри не виконують мовний закон

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант