Гурт Måneskin, який переміг на Євробаченні-2021, їде в Україну з концертом

Гурт Måneskin, який переміг на Євробаченні-2021, їде в Україну з концертом

Гурт Måneskin, який переміг на Євробаченні-2021, їде в Україну з концертом
eurovision.tv

Переможець "Євробачення-2021" італійський гурт Måneskin приїде з концертом до України. Колектив запланував виступити в Києві навесні 2022 року.

Артисти дадуть концерт в Києві 7 березня у нічному клубі StereoPlaza о 20:00. Виступ відбудеться у межах великого туру Європою, який розпочнеться з концерту 6 лютого у Лондоні, потім буде Брюссель, Париж, Цюрих, Берлін і Київ. Всього заплановано 16 виступів, чи відбудуться вони через пандемію — фанати стисли кулаки та приготувалися купувати квитки, продаж яких розпочнеться 30 вересня.

Інформація про початок туру з'явилася на сторінках гурту в соціальних мережах — Інстаграм, Твіттер, — де італійці опублікували афішу з розкладом концертів. Попри радісну новину для українських шанувальників, Måneskin припустилися помилки у назві Києва англійською мовою. Гурт вказав, що концерт відбудеться в Kiev, а не в Kyiv.

Kiev — це радянська манера написання назви столиці України. У 1995 році український уряд затвердив транслітерація "Kyiv". На міжнародному рівні така норма затверджена Десятою конференцією ООН із стандартизації географічних назв, яка відбулася у 2012 році.

Що відомо

  • Переможцем Євробачення-2021 став рок-гурт "Måneskin" з піснею "Zitti E Buoni". Вони отримали 206 балів від журі та 318 балів від глядачів. Український гурт Go_A увійшов до п'ятірки кращих на конкурсі.
  • До складу Måneskin" входять вокаліст Даміано Давид, басистка Вікторія Де Анджеліс, гітарист Томас Раджі і барабанщик Ітан Торчіо. Всі вони знайомі ще зі школи, а створити власний гурт вирішили у 2016 році під час навчання у римському ліцеї.
  • Назву гурту допомогла вигадати басистка Вікторія, наполовину датчанка. Музиканти попросили її запропонувати декілька слів з її рідної мови і зупинилися на одному з варіантів. У перекладі з данської "Måneskin" означає "місячне світло".
  • Колектив став відомим в своїй країні після участі в шоу "Х-фактор" у 2017 році. Їхній альбом "Il ballo della vita" (2018) став платиновим в Італії.
  • KyivNotKiev — кампанія, що започаткована Міністерством закордонних справ України у 2018 році із метою переконати англомовні ЗМІ та інші організації почати використовувати транслітерацію "Kyiv". Мотивацією до проведення кампанії є те, транслітерація "Kiev" в англійській мові є "радянським колоніальним пережитком". Проведення кампанії курує Управління публічної дипломатії МЗС.
  • МЗС України запрошує широкий загал долучатися до KyivNotKiev, розміщуючи в соціальних мережах дописи #KyivNotKiev, позначаючи в них іноземні ЗМІ або інші організації із проханнями перейти на транслітерацію "Kyiv".

Читайте більше

Свято життя, або Чому перемога Італії на Євробаченні закономірна у часи пандемії

Переможцем Євробачення-2021 став рок-гурт "Måneskin" з Італії. У Go_А — п'яте місце

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура