На Полтавщині понад 30 шкіл працює дистанційно

На Полтавщині понад 30 шкіл працює дистанційно

На Полтавщині понад 30 шкіл працює дистанційно
Суспільне Полтава

На Полтавщині станом на 27 вересня дві школи працюють дистанційно через те, що там виявили хворих на COVID-19. Це Терешківський та Кізлівський ліцеї. Ще 31 школа навчається у такому ж форматі, бо там вакциновано від коронавірусу менше 80% персоналу. Про це розповіла Суспільному директорка обласного департаменту освіти Віта Ковальська.

У класі без дітей Терешківського ліцею, що у Полтавському районі, за ноутбуком учителька початкових класів Ольга Шляхова проводить урок з української мови. Із 24-х учнів 3-го класу на занятті – 15.

На Полтавщині понад 30 шкіл працює дистанційно
Ольга Шляхова дистанційно веде урок. Суспільне Полтава

"Бувають деякі технічні збої: чи то слабкий Інтернет, чи то діти випадково натиснули не ту кнопку, тому у них не виходить вийти в «Zoom». Двоє діток взагалі не виходять в «Zoom», через те, що в них немає технічних засобів: ні комп’ютера, ні телефону", – каже вчителька Терешківського ліцею Ольга Шляхова.

У закладі тиждень усі учні навчаються дистанційно, бо там на коронавірус захворіло десятеро людей.

На Полтавщині понад 30 шкіл працює дистанційно
У Терешківському ліцеї пусті класи, бо діти навчаються дистанційно. Суспільне Полтава

"Хворі – це працівники їдальні, вчителі і техпрацівники, які повинні обслуговувати дітей, які контактували з ними. Більше нових випадків не виявлено. Не виявлено випадків і серед дітей", – говорить директорка Терешківського ліцею Катерина Пилипенко.

Відновлять навчання у ліцеї тоді, коли хворі працівники одужають та нададуть негативні ПЛР-тести, каже директорка. Поки ж уроки організовують за допомогою презентацій та онлайн-конференцій.

На Полтавщині понад 30 шкіл працює дистанційно
Вчителька проводить урок онлайн. Суспільне Полтава

Окрім Терешківського, працює дистанційно і Кізлівській ліцей у Лубенському районі, де теж виявили хворих на коронавірус. А ще 31 школа навчається онлайн, бо там не вакциновано 80% персоналу, каже директорка обласного департаменту освіти.

"У Кременчуцькому районі – це чотири заклади зі 107. Усі чотири заклади належать Семенівській громаді. У Полтавському районі вакциновано менше 80% персоналу в 14 із 208. Найгірша ситуація в Чутівській територіальній громаді. У них із дев’яти шкіл – три працюють дистанційно. У Лубенському районі працюють дистанційно п’ять із 96. Найгірша ситуація в Оржицькій громаді – дві школи перейшли на дистанційну форму. У Миргородському районі зі 101 закладів працюють вісім", – каже директорка обласного департаменту освіти Віта Ковальська.

За словами Віти Ковальської, загалом станом на 27 вересня в області у звичному режимі працюють 1 229 навчальних закладів із 1294. Це 95% від загальної кількості.

Що відомо:

  • Від 23 вересня на Полтавщині діють обмеження «жовтої» карантинної зони. Згідно з ними, у звичайному режимі можуть працювати ті, де вакциновано від коронавірусу 80% персоналу. Решта установ має перейти на дистанційне навчання. Не стосується це дитсадків, початкової школи та спеціальних закладів.

На початок