Зачіпає і рекреаційну зону: Рівнерада затвердила план по Басовому Куту

Зачіпає і рекреаційну зону: Рівнерада затвердила план по Басовому Куту

Зачіпає і рекреаційну зону: Рівнерада затвердила план по Басовому Куту

Рівнерада затвердила детальний план території правого берега Басового Кута. В ній передбачено можливі варіанти забудови ділянки площею майже 80 гектарів, частина якої перебуває у рекреаційні зоні. 

Берег Басівкутського озера забудований стихійно, 90% території перебуває у приватній власності. Люди часто будуються з порушеннями і мікрорайон не відповідає генеральному плану. Сьогодні це визнає як міський голова, так і частина самих забудовників. Два роки тому місто замовило детальний план території і тепер погоджує його на сесії. Депутати озвучують зауваження.

Депутат Рівнеради Назарій Поліщук:

– На даному плані фактично посеред зеленої зони нашого парку на Басівкутському озері (того, що є дві частини – одна з густим лісовим покривом, а друга в луках), то та частина, де густий лісовий покрив, передбачено, що котлован, який там виритий, буде забудований. Дана точка, якщо хочете приймати, то приймайте без неї, вона буде нести навантаження на масив.

Зачіпає і рекреаційну зону: Рівнерада затвердила план по Басовому Куту

Особливо активно проти виступають двоє депутатів: Олександр Довжаниця і Микола Бляшин.

Депутат Рівнеради Микола Бляшин:

– Тиснете кнопочку "за" що? За те, що на правому березі Басівкутського озера на площі 80 гектарів, більшість з якої є зоною Р – рекреацій, декілька років тому з’явилися багатоповерхівки. І ви це узаконюєте. Вношу пропозицію відкласти, направити його на доопрацювання.

При цьому оплатив розробку плану однопартієць Миколи Бляшина – Мар’ян Года.

Народна депутатка України Соломія Бобровська:

– В мене питання до депутатів міської ради і пана мера: а ви не вбачаєте конфлікт інтересів, що для міста замовляє детальний план території не міська влада, а фізична особа?

Депутат Рівнеради Мар’ян Года:

– Хіба хтось проти того, щоб був детальний план території? Хтось повинен його оплатити. План треба було розробити, щоб припинити хаотичну забудову, відвести воду і вирішити цілий ряд питань.

У присутніх на сесії жителів мікрорайону свої побоювання. Вздовж вулиці Чорновола архітектор запланував шестиповерхову забудову, аби захистити відпочинкову зону Басового Кута від шуму.

Зачіпає і рекреаційну зону: Рівнерада затвердила план по Басовому Куту

Житель мікрорайону Олександр Рисюк:

– Чому архітектура і всі давали дозволи будувати там хаотично, незрозуміло взагалі.

– А чому ви побудувалися там хаотично? (запитує Володимир Хомко)

– Я не побудував.

– Ви купили хату?

– Ні, я купив ділянку в зоні низької забудови. Але сьогодні там будуватимуть висотні будинки. Це злочин, люди добрі.

Натомість частина депутатів проєкт просить підтримати. Дискусія триває майже дві години.

Депутат Рівнеради Юрій Осіпчук:

– Якщо є якісь претензії, які можуть бути в цій ситуації, то тільки до того, що робилося до детального плану. А це той документ, який впорядковує те, що там лишилося. Єдине, що може бути під питанням – це яким чином ми розвантажуємо Чорновола. А ці відповіді ми вже маємо, тому що є кудою пустити як мінімум дві дороги.

Депутат Рівнеради Олександр Довжаниця:

– Зробили лівньовку, хороша лівньовка, з двома КНС-ками (каналізаційно-насосна станція,-ред.). Взагалі в нас голова фракції «Cвободи» Осіпчук підписав лист, де написав, що я не погоджую даний детальний план, бо КНС ближче 50 метрів – у прибережній захисній смузі. Я підписав не як голова фракції «Cвобода» , а як начальник управління охорони здоров’я висновок: не обмежує прийняття ДПТ, а говорить, що треба його усунути.

– Але на цьому ДПТ це питання не усунуте.

Представник замовника, управління архітектури Рівного Андрій Юрков:

Вартість інженерних мереж для цього всього кварталу складала 11 мільйонів. Автори подумали, порахували, не знаю як, склали 53 мільйони.

Будівельники виступають на підтримку плану.

Представник забудовника Іван Шевчук:

– Говоримо про те, що є хаотична забудова, незаконна, незрозуміло, що відбувається. Треба припинити. І коли виноситься на голосування питання детального плану, ті, хто проти того – не голосують. Хіба це не вони підтримують цю хаотичну і незрозуміло яку забудову?

Голова Асоціації працівників будівельної галузі області Василь Брагін:

– На території, наскільки я знаю, мають збудувати дитячий садок, мають збудувати школу. Згідно детального плану, передбачений нормальний рух на вулиці Чорновола.

Розробник детального плану території Дмитро Котляров:

– Законом не передбачене затвердження детальних планів території на сесії. Не робіть цього більше, я вас прошу. Законом передбачено, що він розглядається на виконкомі. Тепер я розумію, чому. Я за два роки так і не зміг нікому пояснити, ніхто не зрозумів, в чому сенс містобудівної документації. "Дмитро, забери газовий модуль", "Дмитро, забери комусь хату, комусь побудуй". Та це не питання містобудівної документації, неможливо це передбачити. Я вас прошу підтримати цей детальний план території, щоб я міг рухатися далі по реконструкції, набережній і закрити питання будівництва в зоні Р-3.

У підсумку питання підтримують 24 депутати, цього достатньо для затвердження. Шість – проти, троє – утрималися. 

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди