Туристичний збір: як податок сприяє розвитку громад на Херсонщині

Туристичний збір: як податок сприяє розвитку громад на Херсонщині

Туристичний збір: як податок сприяє розвитку громад на Херсонщині

З року в рік відпочити на Азовське та Чорноморське узбережжя Херсонщини їдуть туристи - потенційні інвестори місцевих громад. Як туристичний збір сприяє розбудові територіальних громад в регіоні у програмі "Про це говорять" Українського радіо. Херсон розповів виконувач обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігор Клим.

"Ми завжди співпрацюємо з місцевими громадами, допомагаємо, щоб бюджети отримали від курортного сезону максимальні надходження", - розповів Клим.

За його словами, станом на 20 вересня до місцевих бюджетів надійшло 4 млн гривень туристичного збору. Це на 700 тисяч більше, ніж минулого року.

"Лідером з надходжень туристичного збору стала Бехтерська територіальна громада, по якій забезпечено 1,2 млн грн збору - 31% від загальних по області, темп росту - 112%. А по Генічеській громаді, яка минулими роками посідала перше місце, надходження збору становлять 1 млн грн - 25%, надходження проти торішніх знизились на 20%. Такі цифри можна пояснити особливостями сезону поточного року - нашестя комарів, медуз, перебої з електроенергією", - каже Ігор Клим.

Остаточна цифра надходжень від туристичного збору, розповів податківець, за 9 місяців поточного року має становити 4,2 млн гривень.

Розповів він і про цьогорічні результати операції "Курорт-2021". Вона проходила влітку, податкові ревізори перевірили 512 торговельних об’єктів. За результатами цих перевірок застосовано майже 8,7 млн грн штрафних санкцій.

"Серед типових порушень, які фіксувалися найчастіше, є реалізація алкогольних напоїв за цінами, нижчими від встановленого розміру мінімальних, торгівля підакцизними товарами без первинних документів, торгівля алкогольними напоями у не визначеному для цього місці, реалізація алкогольних напоїв без придбання відповідної ліцензії" - розповів Ігор Клим.

Також аудитори, розповів податківець, виявили 38 людей,

праця яких використовувалася нелегально.

"Дуже важливо, щоб представники бізнесу усвідомили, що сплачені ними податки сприяють наповненню бюджетів місцевих громад, розбудові інфраструктури та, як наслідок, підвищення якості сервісу і збільшенню потоку гостей курортної Херсонщини", - каже Клим.

Галина Воробєй

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Вибір редакції

На початок