На Хмельниччині у відкритій восени амбулаторії досі не приймають пацієнтів

На Хмельниччині у відкритій восени амбулаторії досі не приймають пацієнтів

На Хмельниччині у відкритій восени амбулаторії досі не приймають пацієнтів

У селі Святець Теофіпольського району новозбудована амбулаторія сімейної медицини була урочисто відкрита ще восени минулого року. Утім, вона й досі стоїть замкнена. В селі чекають на лікаря, яка ще проходить інтернатуру, каже голова Святецької сільської ради Катерина Базалійська.

Амбулаторію відкривали ще восени, каже місцевий житель Микола Гвоздій. Додає: зараз тут зачинено, до лікаря їздить в Теофіполь.

"Якби був хтось, таки неправда, таки прийшов би хтось, якогось рецепта виписати чи що, усе одно хтось би тут був, а так поки що немає. А так змушені їздити в Теофіполь? Так. А там приїдеш, там теж черги такі. Бо що там та лікарка, одна на дві тисячі. Раз приїхав, постояв десь години зо дві в черзі – то треба те, то те, і так воно".

Лікаря немає в нову амбулаторію, каже місцевий житель Іван Туз. Пояснює: той, який працював раніше у селі, вже на пенсії, чекають, що приїде молодий.

"Не найдуть терапевта чи кого там, одним словом лікаря. Ще вчиться десь".

Чекає на лікарку і сільська фельдшерка Алла Ільчук. Каже, був би лікар на місці, і їй було б легше працювати.

"На даний момент нам сказали, лікар проходить інтернатуру, останній вже рік вона проходить, ну а чи буде вона працювати, я вам не скажу. Але вона була присутня тут на відкритті, вона дивилася, вона була, їй вручили тут ключі, в нас тут і квартира для неї є, а як прийде вона працювати, хай працює, ми тільки допоможемо".

Разом із новим приміщенням амбулаторії, у Святець подарували і новеньку машину. Зараз на ній возять лікарів до хворих, хворих – до лікарів, каже водій амбулаторії Петро Карнась.

"Машина є всьо є, і докторів сюди возимо, все як має бути. Лікарі звісно, приїжджають сюди з Теофіполя, бо в нас же ж поки немає свого доктора".

Новозбудована амбулаторія у селі Святець чекає на лікаря, який там буде жити та працювати, розповідає головна лікарка Теофіпольського центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Кравчук.

"Люди там працюють у старому приміщенні, медпрацівники, обслуговують населення наші лікарі - педіатр і сімейний лікар, які підписали декларації з населенням цієї дільниці – Святця і двох ще сіл, які відносяться до Святця. Обслуговують, їдуть на прийоми, їдуть на виклики. А ми чекаємо, що з першого серпня прийде людина, яка зараз закінчує інтернатуру і буде там працювати вже постійно".

Ще одна проблема, яка є перешкодою для роботи амбулаторії – вона досі не перебуває на балансі місцевої ради – ані районної, ані сільської, каже голова Святецької сільської ради Катерина Базалійська.

"По останнім даним, які мені повідомили це приміщення має передатися на баланс Теофіпольському центру ПМСД, поки воно на балансі у Служби єдиного замовника поки що мова йде щоб хоча б його приміщення передати комусь на баланс, ну центру ПМСД, для того, щоб воно почало працювати, тому що ніхто не може до нього приступити через те, що ні в кого воно не на балансі і получається відповідальної особи не має ніхто не хоче братися, всі розводять руками – не на балансі".

Директор служби єдиного замовника області Андрій Колесник кореспондентці Суспільному сказав, що не уповноважений коментувати ситуацію. Проблеми з передачею новозбудованих амбулаторій на баланси місцевих рад Суспільному підтвердив заступник голови Хмельницької обласної адміністрації Сергій Ткачук. Прокоментувати у чому саме вона полягає, чиновник сьогодні не зміг, посилаючись на завантаженість робочого графіку. Пообіцяв це зробити в ефірі Суспільного мовника UA:Поділля завтра.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди