Українські гімнасти здобули дев'ять медалей на етапі Гран-прі в Сомбатгеї

Українські гімнасти здобули дев'ять медалей на етапі Гран-прі в Сомбатгеї Freschli József/MATSZ

Золоті нагороди збірній принесли Ковтун і Бачинська.

Українські спортивні гімнасти виступили на останньому тунірі перед чемпіонатом світу, що відбудеться в жовтні. На етапі Гран-прі в угорському Сомбатгеї збірна здобула одразу дев'ять медалей, з них чотири – золоті.

Зокрема, три титули завоював найуспішній гімнаст цьогорічної серії Кубка світу – 18-річний українець Ілля Ковтун. З трьома нагородами – Анастасія Бачинська.

Як виступили українці

Домінував на цих змаганнях Ілля Ковтун, який виграв три з шести можливих золотих нагород. Українець вийшов до всіх фіналів і в чотирьох піднявся на п'єдестал.

Ковтун став найкращим у вільних вправах, заробивши 14.45 бала й обійшовши чеха Ондржея Кального та угорця Кріштофера Месароша.

З великим відривом ще одне "золото" Ковтун здобув на брусах (15.15), де знову обійшов Месароша (14.35). Третє місце на цьому снаряді посів інший 18-річний українець Микита Мельников (14.1). Торік Мельников разом із Ковтуном здобув командне "золото" юніорського чемпіонату Європи.

Третій титул Ковтун виборов на поперечині (14.45). У фіналі він залишив позаду ізраїльтянина Алєксандра Мякініна та серба Івана Деяновича.

На коні Ілля став другим (14.7), пропустившим вперед албанця Матвєя Пєтрова, у якого була ідентична оцінка, але вищі бали за виконання. Третім став Месарош, а шостим – Мельников (13.5).

Найменш вдалим у Ковтуна був виступ на кільцях: там українець посів шосте місце з 12.7 бала. В опорному стрибку Ілля ввійшов до топ-5 (13.35): за медалі не зміг поборотися через недостатньо високу складність другого стрибка.

Серед жінок найкращі результати показала 18-річна Анастасія Бачинська, яка взяла участь у всіх чотирьох фіналах та виграла три медалі різного ґатунку.

Українка перемогла у вільних вправах (12.7), обійшовши угорку Ченге Бачкай і канадку Сідней Тернер.

Також Бачинська здобула "срібло" в опорному стрибку (13.175), поступившись Бачкай (13.775), але обігравши Тернер.

За "бронзу" Анастасія вхопилася на брусах (13.2), де її випередили угорки Софія Ковач і Зоя Жекелі.

Ще на одному снаряді – колоді – Україна також не лишилася без медалей. Їх гарантувала 17-річна Катерина Куліній. Після невдачі на брусах, де українка стала останньою, восьмою (9.6 бала), їй вдалося здобути срібну нагороду в фіналі на колоді. Попри не надто високу оціну – 11.55 бала, вона обійшла бронзову призерку Жекелі. "Золото" в цьому виді завоювала Тернер (13.2), а Бачинська стала п'ятою (10.9).

Медалі України в Сомбатгеї
  • "Золото": Ілля Ковтун (вільні вправи, бруси, поперечина), Анастасія Бачинська (вільні вправи)
  • "Срібло": Ілля Ковтун (кінь), Анастасія Бачинська (опорний стрибок), Катерина Куліній (колода)
  • "Бронза": Микита Мельников (бруси), Анастасія Бачинська (бруси)

• 18-24 жовтня в японському Кітакюшю відбудеться чемпіонат світу зі спортивної гімнастики.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів