Колишній нардеп і повний тезка: зареєстрували ще двох кандидатів по 197 округу

Колишній нардеп і повний тезка: зареєстрували ще двох кандидатів по 197 округу

Центральна виборча комісія під час засідання 24-го вересня зареєструвала двох кандидатів у народні депутати на проміжних виборах на 197-му окрузі, що на Черкащині.

Це самовисуванці Віталій Олександрович Войцехівський та Голуб Владислав Володимирович.

Щодо Войцехівського, члени ЦВК наголосили на тому, що формально юридичних підстав для відмови в його реєстрації немає, однак наголосили на ймовірності використання технологій "двійників". Насамперед, через те, що повного тезку — Віталія Олександровича Войцехівського (чинного міського голову Золотоноші, — ред.) ЦВК зареєструвала як кандидата вже раніше.

Відповідно до відомостей, поданих до ЦВК, чоловік повністю змінив своє ім'я 14-го вересня (до зміни він був Віктором Олександровичем Шевченком). Як місце його роботи в документах зазначено — голова громадської спілки "Золотинізька Громадська Міська Рада".

Також є невідповідність між декларацією та автобіографією. Зокрема, в декларації зазначено, що минулоріч він ніде не працював. Водночас у автобіографії вказано, що у цей час він працював інженером будівельної компанії. Окрім того, Віктор Шевченко на даний час є підприємцем.

Під час доповіді член комісії Сергій Постівий зазначив, що представники ЦВК зверталися до кандидата з приводу низки невідповідностей і він зазначав, що їх виправлять. Громадської спілки, про яку йшла мова, у реєстрах не знайшли, додав він.

"Можливо, я, як член комісії, окремо звернуся до правоохоронних органів із цього приводу. А є у цьому ознаки злочину чи немає, мають перевіряти компетентні органи", — зауважив після виступів колег із цього приводу Постівий.

Інший зареєстрований кандидат — Владислав Голуб — був народним депутатом 8-го скликання, членом Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. У 2019-му балотувався до Верховної Ради 9-го скликання по 198 округу (Черкаська область) як безпартійний самовисуванець.

Що відомо

  • 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях почався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної ради.
  • Наприкінці березня Олександр Скічко склав мандат і вже 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів у двох округах – власне на 197-му на Черкащині та 184-му на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).
  • 3 вересня ЦВК зареєструвала першого кандидата в народні депутати на окрузі № 197 - Андрія Іллєнка, висунутого партією "ВО "Свобода".
  • ЦВК зареєструвала кандидатами у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 197 (Черкаська область) на проміжних виборах народного депутата України 31 жовтня 2021 року від політичної партії "Слуга Народу" Віталія Войцехівського, Сергія Василюк від партії "Народовладдя" та Наталію Степушенко від партії "Нові обличчя".
  • Комісія зареєструвала кандидатами у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 197 (Черкаська область) Леоніда Даценка (самовисування), Романа Сущенка від політичної партії «Європейська Солідарність» та Григорія Козьму («Блок Едуарда Гурвіца»).

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок