57 абітурієнтів з тимчасово окупованих територій вступили до херсонських вишів

57 абітурієнтів з тимчасово окупованих територій вступили до херсонських вишів

57 абітурієнтів з тимчасово окупованих територій вступили до херсонських вишів
Фото: Еріка Авдєєва/Суспільне

24 вересня завершується робота приймальних комісій освітніх центрів "Крим – Україна", "Донбас - Україна". Скільки абітурієнтів з тимчасово окупованих територій стали студентами херсонських вишів, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Приймальна комісія освітніх центрів "Крим – Україна" та "Донбас – Україна" у Херсонському державному університеті працює з 7 червня, 24 вересня останній робочий день цієї вступної кампанії.

За словами керівниці освітніх центрів при Херсонському державному університеті Тетяни Казакової, цього року звернень було менше, ніж минулого.

"67 людей, які телефонували або зверталися електронною поштою. Деякі навіть приходили і змогли бути тут у нас очно. Вступили 4 людини на бакалавра і 2 склали атестацію, підтвердили здобуту кваліфікацію і вступили на 4-й курс ступеня вищої освіти - бакалавр. Це все - Крим. Найпопулярніший цього року педагогічний факультет, бізнесу і права, факультет культури і мистецтв, іноземна філологія", - розказує Тетяна Казакова.

Відповідальна секретарка приймальної комісії при університеті Наталя Воропай говорить, усі кримчани тут навчатимуться на бюджеті.

"Вони обирали предмети за тією освітньою програмою, за якою планували навчатися, проходила атестація у нашому академічному ліцеї та складали іспити на рівні з абітурієнтами, які вступали", - каже Наталя.

Освітні центри "Крим – Україна", "Донбас - Україна" працювали також у Херсонському державному аграрно – економічному університеті.

Керівниця освітніх центрів державного аграрно – економічного університету Тетяна Панкратьєва розказала, що в їх виш звернулися 37 охочих, які успішно були зараховані до навчання в університеті. Більшість з абітурієнтів успішно пройшли державну підсумкову атестацію, склали вступні іспити та були зараховані.

"Цього року найбільш популярними спеціальностями стали спеціальності економічного факультету, а також геодезія і землеустрій, садівництво та виноградорство", - розповіда Тетяна Панкратьєва.

37 студентів з Криму навчатимуться на бюджеті, 36 - на денній формі навчання і один - на заочній.

У Херсонській державній морській академії освітні центри почали працювати з 9 червня.

Керівниця освітніх центрів "Крим-Україна" та "Донбас – Україна" державної морської академії Ірина Марченко каже, що до академії вступили 14 людей з тимчасово окупованих територій. У більшості обирають спеціальність судноводіння.

"Всі вступники мають можливість проживати в екіпажі і отримувати соціальні виплати", - говорить Ірина Марченко.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди