Ігор Кондратюк створив петицію про заборону концертів російських артистів — для деяких є винятки

Ігор Кондратюк створив петицію про заборону концертів російських артистів — для деяких є винятки

Ігор Кондратюк створив петицію про заборону концертів російських артистів — для деяких є винятки
Фото: Ганна Грабарська, УП

Винятки, на його думку, можуть бути лише для тих діячів культури, які публічно виступили проти російської агресії.

Ігор Кондратюк, телеведучий та продюсер, створив петицію з вимогою повної заборони концертної діяльності артистів з Росії до повернення Криму в склад України та відновлення контролю Україною над своїми східними кордонами.

"Я впевнений, що громадяни країни-агресора, які працюють в сфері розваг – артисти/артистки, актори/акторки насправді не несуть ніякої культури. Оскільки представники агресора, які промовчали і тим самим підтримали окупацію Криму та розв'язання Росією, їхньою батьківщиною, війни на східному Донбасі, своїм мочанням теж несуть відповідальність за агресивні дії Росії", – написав Кондратюк у петиції.

Він створив петицію 21 вересня, на момент публікації новини вона зібрала близько 8929 голосів. Для того, щоб її розглянув президент, вона має набрати 25 000 голосів протягом 90 днів.

"Це неприродньо, коли артист виступає і для росіян-окупантів, і для окуповиних ними українців. Музика і інші види мистецтва від агресора не можуть бути поза політикою під час війни. Оскільки вони є продовженням війни іншими методами – методами зацікавлення українців культурою агресора, від зброї якого загинули тисячі українців та зазнали поневірянь мільйони вимушених переселенців", – підкреслив автор петиції.

Винятки, на думку Кондратюка, можуть бути лише для тих російських діячів культури, які публічно виступили проти російської агресії, до прикладу, для письменника Віктора Шендеровича, акторки Лії Ахеджакової, музиканта Андрія Макаревича та інших.

Що відомо

З 2015 року Міністерство культури України веде перелік осіб, які становлять загрозу національній безпеці. До нього потрапляють за поданням СБУ. Перелік уже містить понад 200 імен і постійно оновлюється. Діячі культури з цього списку не можуть гастролювати в Україні, а кіно та серіали з ними заборонені для трансляції.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант