До Києва привезли американські ліки проти COVID-19

До Києва привезли американські ліки проти COVID-19

До Києва привезли американські ліки проти COVID-19
з відкритих джерел

24 вересня до столиці привезли нові ліки проти коронавірусу "Бамланівімаб" та "Етесевімаб". Препарати передали Україні безкоштовно, як гуманітарний вантаж від американської благодійної організації Direct Relief.

Препарати "Бамланівімаб" та "Етесевімаб" доставили до Київського міського лабораторного центру Держсанепідслужби. Від сьогодні ліки почнуть розвозити по медичних закладах.

Бамланівімаб" (Bamlanivimab) та "Етесевімаб" (Etesevimab) використовуються у лікуванні проти COVID-19 та зареєстровані Управлінням з продовольства та медикаментів США (FDA).

"Препарати поставлять до 15 лікувальних закладів", — повідомив Суспільному директор центру Олександр Стрешенець.

За його словами, Україна отримала 1260 флаконів "Бамланівімабу" та 2520 флаконів "Етесевімабу". Ліки використовуватимуть виключно у медзакладах, їх призначатимуть пацієнтам безкоштовно. 24 вересня препарати доставили у Київ та Житомир. 27 вересня партію ліків відправлять у Донецьку область (м. Українськ), Запоріжжя, Миколаїв, Кіровоградська область (м. Кропивницький).

Раніше у посольстві США в Україні повідомили, що ці ліки рекомендовані для пацієнтів із легким та середнім ступенем тяжкості перебігу коронавірусної хвороби, особливо за наявності ризику переходу у важку форму. Загальна вартість гуманітарного вантажу у вигляді 60 тисяч флаконів лікарських препаратів сягає 20 мільйонів доларів. Ліки доставлять у всі області України.

Що це за ліки

"Бамланівімаб" – препарат на основі людських мононуклеальних антитіл, який діє на білки шиповидних відростків оболонки вірусу SARS-CoV-2. Він блокує прикріплення вірусу до мембрани клітини, що унеможливлює його потрапляння в клітини людини, нейтралізує його та сприяє запобіганню розвитку та лікуванню коронавірусу. Цей препарат є спільною розробкою двох американських фармацевтичних компаній. У листопаді 2020 року FDA схвалило використання "Бамланівімабу" у виняткових випадках. У США його дозволили застосовувати під час лікування дорослих та дітей віком від 12 років із масою тіла не менше 40 кілограмів з легким або середньо-тяжким перебігом COVID-19, в яких є фактори ризику тяжкого перебігу захворювання та/або госпіталізації.

Однак пізніше FDA відкликала екстрений дозвіл на використання "Бамланівімабу", оскільки клінічні дослідження на хворих, які не потребували госпіталізації, не показали суттєвої ефективності препарату для лікування від коронавірусу. Втім, цього року "Бамланівімаб" отримав дозвіл FDA на екстрене використання у комбінації із "Етесевімабом", який також є препаратом на основі людських мононуклеальних антитіл і був схвалений FDA у листопаді 2020 року.

Що відомо

  • З 00 годин 00 хвилин 23 вересня на території всіх регіонів України набув чинності "жовтий рівень" епідемічної небезпеки поширення COVID-19, що передбачає впровадження відповідних карантинних обмежень. Станом на 23 вересня в Україні епідемічні показники щодо поширення коронавірусної хвороби COVID-19 у 9 областях відповідають "помаранчевій" зоні.
  • Станом на ранок 24 вересня в Україні медики виявили 9058 нових випадків COVID-19, через ускладнення захворювання померли 140 людей.
  • У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок