Херсонські бібліотекарі вийшли на акцію протесту проти оптимізації бібліотечної системи.

Херсонські бібліотекарі вийшли на акцію протесту проти оптимізації бібліотечної системи.

Херсонські бібліотекарі вийшли на акцію протесту проти оптимізації бібліотечної системи. Суспільне Херсон

Близько 200 людей зібралися 27-го лютого під будівлею Херсонської міської ради, де о 10-й годині мала розпочатися чергова сесія. Розказує завідувачка бібліотеки-філії №20 Інна Іванова:

"Був документ на оптимізацію бібліотек і скорочення бібліотечного штату на понад 70 одиниць, а це багато. Оскільки бюджет не додали нам 4 млн, а це якраз і ці 76 бібліотечних працівників, які вийдуть завтра на вулиці із скриньками".

Головний бібліотекар централізованої бібліотечної системи Антон Костенко пояснює, що бібліотекам скоротили фінансування на 4 млн, відповідно, це призводить до скорочення штату працівників:

"Херсонські бібліотекарі протестують проти тих планів, що озвучуються частиною громадськості та депутатів Херсонської міської ради, які передбачають скорочення кількості публічних бібліотек у місті, скорочення власне самих бібліотекарів, які в тих бібліотеках працюють, те, що в цілому називається оптимізацією. Бібліотекарі міста, як і самі містяни, які користуються послугами цих бібліотек, протестують проти цих рішень, тому що позбавляються єдиного культурного центру крокової досяжності, зокрема, йдеться про такі бібліотеки, які діють на Острові, ХБК та Шуменському мікрорайоні".

Чому так сталося, пояснюють депутати, які вийшли підтримати бібліотекарів на мітинг. Розказує депутат Херсонської міської ради Єгор Устинов:

"Навіть, якщо були вжиті якісь дії, спрямовані проти бібліотек, або на їх закриття, то це абсолютно неправильно. 23-го січня, коли голосували за бюджет, там 4 млн було знято, але нас про це не поінформували, було записано, що 4 млн знімається просто з управління культури, але розшифрування про те, що це знімається саме з бібліотек немає".

Розказує депутат Херсонської міської ради Володимр Сальдо:

"Депутати, коли голосували за бюджет, вони не бачили до кінця бюджетні призначення за напрямки і коли стояло питання бути бюджету чи не бути, то краще бюджет повинен бути, тому, мабуть, не додивилися. Я не вважаю це якоюсь помилкою, яку не можна виправити".

На акцію протесту вийшли не лише працівники бібліотек. Підтримати їх прийшли читачі. Серед них і Світлана Афанасьєва:

"Я обов’язково маю підтримати бібліотекарів, бо я не розумію, як без бібліотек, без наукових видань. Я просто не вірю, що дожила до такого часу".

Розказує Олена Стасюк, яка відвідує місцеву бібліотеку:

"Я – читачка, не багато, книжок 7-8 на місяць беру, купити їх я не в змозі, бо я – пенсіонерка, зараз одна книга коштує близько 100 гривень. Як ми маємо тепер жити, відімкнули радіо, закривають бібліотеки".

Питання оптимізації бібліотечної системи розглядали на профільній комісії. Міський голова Володимир Миколаєнко говорить, публічних бібліотек у Херсоні забагато:

"Більше чим треба, більше ніж рекомендує Міністерство культури. Міністерство культури рекомендує для населених пунктів з населенням від 150 до 500 тисяч осіб, на кожні 20 тисяч населення 1 публічна бібліотека. Тому депутатами профільної комісії була запропонована реорганізація, щоб у нас не було на кожному кварталі по 5 бібліотек".

Депутат Херсонської міської ради Олександр Ложичев – один з членів профільної комісії, яка рекомендувала провести оптимізацію бібліотечної системи. На питання, чи передбачає оптимізація скорочення працівників, відповідає – так:

"Так, передбачає. На комісії розглядалося питання не закриття бібліотек, було питання в тому, щоб бібліотечний фонд дитячий перекинути на школу. Жодної розмови не було про те, щоб закрити бібліотеки і приватизувати їх".

Бібліотекарі, які прийшли на акцію протесту сподівалися, що сьогодні(27-го лютого - ред.) питання дофінансування розглядатимуть на сесії міської ради. У порядку денному, де понад 80 питань, про бібліотеки не йдеться. Однак і саме засідання не відбулося. Кілька депутатів та пікетувальників заблокували трибуну, міський голова повернувся до свого кабінету. Після сутичок депутати почали виходити із сесійної зали.

Аліна Олефір, Владислав Купрєєв

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди