Через глобальне потепління тисячі пінгвінів залишилися зимувати поблизу "Академіка Вернадського"

Через глобальне потепління тисячі пінгвінів залишилися зимувати поблизу "Академіка Вернадського"

Через глобальне потепління тисячі пінгвінів залишилися зимувати поблизу "Академіка Вернадського"
. Пресцентр станції "Академік Вернадський"

Тисячі пінгвінів зібралися в радіусі 20 кілометрів навколо української антарктичної станції "Академік Вернадський". Вчені пояснюють явище глобальним потеплінням.

"В цьому липні наші полярники зареєстрували надзвичайно великі зимові скупчення пінгвінів: на різних островах в радіусі 20 км від станції відпочивають сотні та тисячі особин, а в воді можна спостерігати одночасно сотні пінгвінів, що живляться. Переважно це субантарктичні пінгвіни (дженту) чи пінгвіни Аделі", — повідомили у пресцентрі станції.

Як відзначається, під час антарктичної зими пінгвіни, що живуть біля "Академіка Вернадського" відпливають на північ: для харчування вони потребують відкритої води, а поверхня води поблизу станції замерзає.

"Оскільки клімат змінюється і зими стають теплішими, ділянки відкритої води в районі архіпелагу Вільгельма, де знаходиться наша станція, зараз можна знайти впродовж усієї зими, а отже і пінгвіни тепер тримаються зовсім неподалік", — пояснили на станції.

Водночас велике скупчення пінгвінів привернуло увагу й хижаків: косаток та морських леопардів, які також нині тримаються поблизу.

"Цього року неподалік станції пінгвіни з’являються хвилями. На острові Галіндез, де розташований "Вернадський", наприкінці червня та в липні пінгвіни також з’являлися час від часу. В окремі дні їх не відмічали зовсім чи реєстрували невеликі групи. А подекуди чисельність угруповань пінгвінів перевищувала тисячу особин, причому це були переважно пінгвіни Аделі", — зазначили на "Вернадському".

Вчені станції допустили, що до пінгвінів, які постійно проживають поблизу долучаються "мігранти" з південніших районів, де погодні умови стають несприятливими.

Читайте також: Як екстремальна спека може вплинути на ваше здоров'я та самопочуття

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок