Через глобальне потепління тисячі пінгвінів залишилися зимувати поблизу "Академіка Вернадського"

Через глобальне потепління тисячі пінгвінів залишилися зимувати поблизу "Академіка Вернадського"

Через глобальне потепління тисячі пінгвінів залишилися зимувати поблизу "Академіка Вернадського"
Пресцентр станції "Академік Вернадський"

Тисячі пінгвінів зібралися в радіусі 20 кілометрів навколо української антарктичної станції "Академік Вернадський". Вчені пояснюють явище глобальним потеплінням.

"В цьому липні наші полярники зареєстрували надзвичайно великі зимові скупчення пінгвінів: на різних островах в радіусі 20 км від станції відпочивають сотні та тисячі особин, а в воді можна спостерігати одночасно сотні пінгвінів, що живляться. Переважно це субантарктичні пінгвіни (дженту) чи пінгвіни Аделі", — повідомили у пресцентрі станції.

Як відзначається, під час антарктичної зими пінгвіни, що живуть біля "Академіка Вернадського" відпливають на північ: для харчування вони потребують відкритої води, а поверхня води поблизу станції замерзає.

"Оскільки клімат змінюється і зими стають теплішими, ділянки відкритої води в районі архіпелагу Вільгельма, де знаходиться наша станція, зараз можна знайти впродовж усієї зими, а отже і пінгвіни тепер тримаються зовсім неподалік", — пояснили на станції.

Водночас велике скупчення пінгвінів привернуло увагу й хижаків: косаток та морських леопардів, які також нині тримаються поблизу.

"Цього року неподалік станції пінгвіни з’являються хвилями. На острові Галіндез, де розташований "Вернадський", наприкінці червня та в липні пінгвіни також з’являлися час від часу. В окремі дні їх не відмічали зовсім чи реєстрували невеликі групи. А подекуди чисельність угруповань пінгвінів перевищувала тисячу особин, причому це були переважно пінгвіни Аделі", — зазначили на "Вернадському".

Вчені станції допустили, що до пінгвінів, які постійно проживають поблизу долучаються "мігранти" з південніших районів, де погодні умови стають несприятливими.

Читайте також: Як екстремальна спека може вплинути на ваше здоров'я та самопочуття

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок