ЄС вилучив дві країни із "зеленого" списку. Що це означає

ЄС вилучив дві країни із "зеленого" списку. Що це означає

ЄС вилучив дві країни із "зеленого" списку. Що це означає
Фото: АР

Рада Європейського Союзу додала три нові країни та вилучила Боснію і Герцеговину та Молдову зі списку країн, для яких слід скасувати обмеження на поїздки.

Про це 23 вересня повідомила пресслужба Ради ЄС.

"Рада оновила перелік країн, спеціальних адміністративних регіонів та інших утворень та територіальних органів, для яких слід скасувати обмеження на поїздки. Зокрема, до списку додали: Чилі, Кувейт та Руанду, а Боснію і Герцеговину, а також Республіку Молдову вилучили зі списку", — йдеться у повідомленні.

Як зазначено у рекомендаціях Ради, цей перелік буде продовжувати переглядатися кожні два тижні та, залежно від обставин, оновлюватися.

Читайте також: США скасують обмеження на подорожі для вакцинованих британців та європейців

Виходячи з критеріїв та умов, викладених у рекомендації, станом на 23 вересня держави-члени ЄС можуть поступово скасувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах для жителів: Австралії, Канади, Чилі, Йорданії, Кувейту, Нової Зеландії, Катару, Руанди, Саудівської Аравії, Сінгапуру, Південної Кореї, України, Уругваю, КНР (за умови взаємного скасування).

Що відомо

  • 30 червня Рада ЄС прийняла рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на необов'язкові поїздки до ЄС. Ця рекомендація включала початковий список країн, для яких держави-члени повинні почати скасовувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах. Список регулярно переглядається і, залежно від обставин, оновлюється.
  • 20 травня Рада ЄС прийняла рекомендації щодо внесення змін щодо реагування на поточні кампанії вакцинації шляхом запровадження певних відмов для вакцинованих осіб та пом'якшення критеріїв скасування обмежень для третіх країн.
  • 30 серпня Європейський Союз наклав обмеження на необов'язкові подорожі із США через зростання числа випадків COVID-19.
  • 15 липня Рада Європейського Союзу офіційно додала Україну до переліку "зелених" країн, які підпадають під послаблення обмежень від держав-членів ЄС.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок