Фонд соцстрахування боргує жителям Франківщини понад 50 млн грн виплат

Фонд соцстрахування боргує жителям Франківщини понад 50 млн грн виплат

Фонд соцстрахування боргує жителям Франківщини понад 50 млн грн виплат
Фото: Суспільне

Фонд соціального страхування боргує жителям Івано-Франківщини понад 50 млн грн лікарняних та декретних виплат. Про це Суспільному повідомила начальниця відділу страхових виплат та матеріального забезпечення установи Марія Кривень.

"Сьогодні дійсно є затримки у фінансуванні. Складає така затримка на сьогодні 22 робочі дні, сума заборгованості в області за декретними і лікарняними загалом складає майже 52 млн грн", — сказала Марія Кривень.

З її слів, основна причина боргів — це додаткові навантаження на фонд. Марія Кривень каже, що у період пандемії зменшилися надходження єдиного соціального внеску. Йдеться про скорочення обсягів виробництва під час пандемії та звільнення частини фізичних осіб-підприємців від сплати соціальних внесків.

"Якщо взяти вісім місяців цього року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, то видатки на матеріальне забезпечення в нашій області зросли на 64 млн грн", — сказала Марія Кривень.

Прикарпатка Леся Береговська сказала, що досі не отримала допологових виплат. Жінка каже, що її малюку вже місяць, а гроші їй ще не перерахували.

"Я не отримала ніяких декретних. Я телефонувала до нашого бухгалтера, щоб уточнити, коли надійдуть гроші хоча б приблизно. Вона мені сказала, що зараз там щось змінюють, хочуть зробити все в електронному варіанті, що все буде дуже осучаснено. І коли це станеться, ніхто не знає", — розповіла Леся Береговська.

Начальниця відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Фонду соціального страхування в області Марія Кривень сказала, що заяви від роботодавця Лесі Береговської щодо виплати допомоги через вагітність і пологи до них не надходило.

"Якщо жінка мала довідку, яка засвідчувала тимчасову непрацездатність, то ця довідка підлягає обміну на листок непрацездатності. Тобто, якщо вона обміняла довідку на листок непрацездатності, і він поданий на роботу, то вона може, зі свого боку, звертатися в бухгалтерію з тими самими питаннями: чому не подана до фонду заява-розрахунок, тому що до нас вона не надійшла", — пояснила Марія Кривень.

У Фонді соцстрахування також наголосили на переході на електронні листки непрацездатності. Марія Кривень каже, що електронні лікарняні прикарпатці мають отримувати в усіх медзакладах області вже за тиждень.

"Такий перехідний період триває, згідно з нормативними документами, до 1 жовтня. Після 1 жовтня всі заклади медицини мали б перейти на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність, які є підставою для формування електронного лікарняного", — сказала Марія Кривень.

Також вона додала, що зараз в області вже більше половини медзакладів працюють з електронними лікарняними.

Читайте також

  • На Івано-Франківщині 65% медзакладів впровадили електронні лікарняні
  • "Допомогти можна тому, хто хоче цієї допомоги": як працює єдиний в Україні центр соціальної допомоги
  • Разові виплати довгожителям Івано-Франківська: реальна допомога чи піар міського голови

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок