Приблизно 20 тисяч гривень зібрали для придбання охоронної системи в етнографічний музей на Полтавщині, який пограбували. Ці гроші – від благодійників, розповів Суспільному засновник закладу в селі Козубівка Едуард Крутько. За його словами, загалом потрібно близько 30 тисяч гривень.

Етнографічний музей у селі Козубівка Хорольської громади пограбували 5 вересня.
"Тут було усе перевернуто. Усі манекени лежали. Це те, що лишилося не вкрадене. Я його так і не розбирав. Тут було все вкрадено, по усьому залу було все перекидано", - говорить засновник етнографічного музею Едуард Крутько.
Із музею викрали вишиті рушники, сорочки, пояси, намиста та срібні прикраси. Того дня у закладі не спрацювала сигналізація, бо не було Інтернету.
"Була аварія, і не працював Інтернет взагалі в селі. Там стовп збили чи щось таке. Але це не основна причина була. Не була достатньо налаштована система мною. І взагалі вона не стояла на «пульті» у державної служби охорони", - говорить Едуард Крутько.

За словами Крутька, викрали експонати на суму близько 50 тисяч гривень.
"Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за кваліфікуючими ознаками частини третьої статті 185-ї кримінального кодексу України, це крадіжка з проникненням у приміщення. Санкція цієї статті передбачає до шести років позбавлення волі", - каже речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.
Колекцію Едуард збирав із 2016-го. Музей облаштував у будинку своїх прапрабабусі та прапрадідуся. Нині заклад не працює.

"Коли я бачив, як усе нищиться у селі, немає, можливо, достатньої поваги до речей старовини у побуті людей, я хотів це зберігати. Так у мене зібралася невелика колекція. Потім бабуся, дідусь померли, і ця хата стала пустою. І я вирішив для себе, для когось показати, проекспериментувати і зробити в одному залі якусь невелику експозицію", - каже засновник етнографічного музею Едуард Крутько.
Нині Едуард Крутько збирає гроші на охорону та систему сигналізації для музею. До цього, каже, долучилися приблизно 30 людей.

"Багато людей писали на Facebook, в Instagram. Хтось дзвонив на мій мобільний. Через знайомих передавали. Казали: «Там відгукнулися такі-то люди, допоможуть з тим-то питанням». Нарахування були від 50-20 гривень до 2-5 тисяч гривень. Інколи це анонімні перекази. На сьогодні сума зібрана близько 20 тисяч (гривень – ред.)", - каже Едуард Крутько.
"Я не знайома особисто з Едуардом, я познайомилась із ним у соцмережах, у Facebook. І мене тоді дуже здивувало і вразило, як така молода людина наскільки цікавиться своїм корінням, своїм минулим, своєю культурою. Побачивши про пограбування, мене це дуже обурило, моїм першим бажанням було допомогти. Але як допомогти? Я можу допомогти тільки грошима. Що я і зробила", - розповідає благодійниця Лариса Кириленко.
Засновник музею планує зібрати близько 30 тисяч гривень. А відкрити заклад для відвідувачів за місяць.