Понад 500 американських спортсменок звернулися до Верховного суду США щодо прав на аборт

Понад 500 американських спортсменок звернулися до Верховного суду США щодо прав на аборт

Понад 500 американських спортсменок звернулися до Верховного суду США щодо прав на аборт
AP

Атлетки вважають, що зміни в законі можуть негативно вплинути на можливості розвитку в спорті для жінок.

Американські спортсменки виступили проти обмеження прав на аборт у США. 514 атлеток і спортивних організацій підписали лист-звернення до Верховного суду США, у якому закликали захистити право на аборт.

Серед тих, хто долучилися, – дворазова чемпіонка світу й олімпійська чемпіонка з футболу Меґан Рапіно, багаторазові чемпіонки жіночої НБА та Олімпійських ігор з баскетболу Сью Берд і Діана Тауразі, дворазова олімпійська чемпіонка з водного поло Ешлі Джонсон.

Загалом лист підписали 26 учасниць Олімпіади, 73 професійні спортсменки та різноманітні спортивні асоціації.

Заклик спортсменок став реакцією на намір Міссісіпі переглянути рішення Суду 1973 року в справі "Ро проти Вейда", яке закріпило в Конституції США право вибору людини на здійснення аборту. У Суді планують розглянути законність заборони абортів після 15-тижневого терміну в штаті.

Читайте також: "Невинні діти на блюдечку в педофіла". Гімнастки виступили перед Сенатом США у справі про домагання

Спортсменки стверджують, що "право на аборт допомогло розвитку жіночого спорту" і що майбутні атлетки можуть постраждати від подібної заборони.

"Фізичний тягар примусової вагітності й народження дитини може підірвати здатність спортсменок реалізувати свій повний людський потенціал", – заявляють авторки листа.

"Як спортсменки-жінки й люди у спорті, ми повинні мати владу, щоб приймати важливі рішення щодо наших власних тіл і контролювати наше репродуктивне життя", – вважає Рапіно, яка назвала законопроєкт "обурливим" і "антиамериканським".

Дворазова олімпійська чемпіонка з плавання Кріссі Ахман-Лейтон згадує у зверненні до Суду свій досвід аборту і як він "кардинально змінив" її життя.

"Коли я вчилася в коледжі, я вживала контрацептиви, але випадково завагітніла, – згадує Ахман-Лейтон. – Я не хотіла брати паузу на рік і вирішила зробити аборт. Я була неготова стати мамою. Аборт дав мені другий шанс у житті. Я стала краще вчитися, сильніше тренуватися, і того літа я вперше виграла національний чемпіонат, а через рік потрапила до олімпійської збірної".

"Я нарешті заговорила про це та ділюся своєю історією, тому що навколо особистих медичних рішень не має існувати стигми. Жінки знають, що є кращим для їхнього тіла й життя, і нашу автономію необхідно поважати".

Що відомо

  • Ініціаторкою змін у законодавстві стала генеральна прокурорка Міссісіпі, республіканка Лінн Фітч.
  • Слухання з цієї справи відбудеться 1 грудня 2021 року.
  • Остаточне рішення мають ухвалити до кінця червня 2022-го.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022