Кабмін підтримав встановлення плати за проїзд для вантажівок

Кабмін підтримав встановлення плати за проїзд для вантажівок

Кабмін підтримав встановлення плати за проїзд для вантажівок
УНІАН

Кабінет міністрів підтримав законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за використання автомобільних доріг загального користування".

Документ передбачає:

  • встановлення плати за користування автомобільними дорогами загального користування державного значення транспортним засобам з повною масою 12 тонн і більше незалежно від країни реєстрації;
  • запровадження системи контролю за рухом транспорту за допомогою мітки радіочастотної ідентифікації та введення електронної системи плати за користування автодорогами;
  • встановлення основних обов'язків щодо впровадження, утримання та розвитку системи оплати за користування дорогами;
  • забезпечення контролю за сплатою.

Як зазначено у пояснювальній записці до документа, в Україні зареєстровано понад 1,5 мільйони вантажівок без врахування тих, що зареєстровані в інших країнах. І чинна система оподаткування не враховує втрати через знос дорожнього покриття, який спричиняють вантажівки.

"Запровадження плати за використання автомобільних доріг загального користування транспортними засобами повною масою 12 тонн і більше дозволить збільшити надходження до державного дорожнього фонду та, як наслідок, збільшити протяжність приведених у належний транспортно-експлуатаційний стан", — відзначено у документі.

У разі порушення зазначених вимог на водія такого транспорту накладатиметься штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів (573 500 гривень).

Що відомо

  • У жовтні 2020 року Міністерство інфраструктури презентувало шість ділянок доріг для потенційних пілотних проєктів державно-приватного партнерства, які реалізують в рамках першої програми такого партнерства у дорожній галузі.
  • Міністерство розробляє проєкт спільно з Укравтодором, Світовим банком та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в Україні.
  • Заплановані автошляхи мають сполучити 10 областей України, їхня загальна довжина сягне 1500 кілометрів. На дорогах планують провести реконструкцію, поточний та капітальний ремонт.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок