У Рівному хочуть створити громадський бюджет озеленення. Що це дасть

У Рівному хочуть створити громадський бюджет озеленення. Що це дасть

У Рівному хочуть створити громадський бюджет озеленення. Що це дасть
фото Олексія Бухала

У Рівному 22 вересня презентували проєкт громадського бюджету озеленення. В його рамках проситимуть у міської ради 10 млн грн на реалізацію природоорієнтованих проєктів, – повідомила ініціаторка, екоактивістка та депутатка Рівнеради Оксана Майборода. Якщо на найближчій сесії депутати підтримають проєкт, Рівне стане першим містом в Україні, де діятиме громадський бюджет озеленення.

Ініціаторка проєкту Оксана Майборода зазначила: громадський бюджет озеленення має активізувати громадськість у прийнятті рішень, що стосуються комфорту міста і адаптувати його до кліматичних змін.

"У 2018 році науковці Інституту космічних досліджень для Рівного оцінили ситуацію, яка була станом на літо того року і тенденцію до 2023 року. І виявили місця, де формуються теплові острови. В тих місцях дуже важливо покращувати ситуацію з озелененням і робити на цьому акценти", – сказала Оксана Майборода.

І уточнила: вже розробили концепцію розвитку "зелених коридорів" у Рівному – мережі, яка з'єднає усі зелені зони в місті велопішохідними шляхами.

"Зелений" бюджет стосується питання озеленення, створення та благоустрою зелених зон. У класичному громадському бюджеті просторові проєкти не виокремлені, як освітні, та конкурують з іншими напрямками. Вони не набирають потрібну кількість голосів", – розповіла Оксана Майборода.

Читайте також: У Рівному стартувало голосування за проєкти громадського бюджету

Вона додала, що спеціалісти вже розробили каталог рішень, у якому можна почерпнути ідеї для проєктів у місті в рамках громадського бюджету озеленення. До каталогу увійшли збірники для дощової води, зелені вуличні меблі, живоплоти, зелені дахи, зупинки, коридори, парковки, стіни, кишенькові парки, компостери, міські сади та городи тощо.

У Рівному можуть створити громадський бюджет озеленення. Що це дасть
Суспільне Рівне

"Якщо на сесії 30 вересня цю ініціативу прийме міськрада, то досить легко можна буде запустити інформаційну кампанію і пояснити людям, що таке природоорієнтовані рішення і які проєкти вони можуть подавати, аби вирішити якісь проблеми. Саме природоорієнтовані рішення і дозволять позбутись підтоплень та спеки у Рівному", – зазначила авторка проєкту.

Читайте також: Вуличні меблі й дерева у кадках: що варто знати про нову локацію біля театру у Рівному

Згідно з її словами, на втілення громадського бюджету озеленення потрібно 10 млн грн, з яких 60% підуть на реалізацію природоорієнтованих проєктів, а решта – на благоустрій наявних парків та скверів.

Експертка з партисипації термін, що визначає культуру участі або співучасті людей; використовується у різних сферах, у тому числі в медіа-дослідженнях та у культурології.та громадських бюджетів Ірина Стасюк уточнила: як і в класичному громадському бюджеті, у громадському бюджеті озеленення буде два типи проєктів: малі до 300 тис. грн та великі – до 1,5 млн грн. Мешканці матимуть шість голосів – по три на великі та малі проєкти.

У разі підтримки проєкту громадського бюджету міською радою на сесії 30 вересня, у жовтні охочі зможуть подати проєкти з озеленення на розгляд. Проєкти-переможці реалізують у 2022 році.

"Всі положення, всі документи вчасно подані, все залежить від міської ради. Дві профільні комісії на засіданні 21 вересня підтримали цю пропозицію створення громадського бюджету озеленення. Ще мають розглянути на фінансовій комісії", – зазначила Оксана Майборода.

Експертка Ірина Стасюк уточнила: в Україні поки немає жодного міста, де виокремлено громадський бюджет озеленення. Рівне може стати першим містом в державі з таким конкурсом проєктів.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок