У Коломиї на Івано-Франківщині створили інклюзивний театр

У Коломиї на Івано-Франківщині створили інклюзивний театр

У Коломиї на Івано-Франківщині створили інклюзивний театр
Facebook/Fotejur

У Коломиї створили інклюзивний театр. Акторами в ньому є діти з інвалідністю. Про це в етері Суспільного повідомила засновниця театру Мар’яна Кодіна.

Мар’яна Кодіна розповідає, що ідея створити інклюзивний театр виникла ще до карантину, проте через епідеміологічні обмеження повернулися до неї тільки цієї осені.

"Коли я починала свою педагогічну діяльність, працювала у Печеніжинській школі-інтернаті з дітками з інвалідністю. Я пам’ятаю, як проходили уроки. Вони надзвичайно талановиті, співають і танцюють, тобто з них можна багато чого "зліпити". Відколи стала на акторську стежку, то леліяла в собі таку думку, що треба створити такий інклюзивний театр в нас, у Коломиї", – розповідає засновниця театру.

Акторами у театрі є підопічні благодійного фонду "Крокус" та діти з інклюзивного центру.

"Менша група – це восьмеро-дев’ятеро діток, і в старшій групі — до десяти дітей. Не було якогось відбору і якихось особливих критеріїв, тільки велике бажання їхніх наставників та батьків. Вік діток — чотири-дев’ять у молодшій групі, та 18-42 — у старшій. З маленькими було тільки одне ознайомлювальне заняття, в четвер у нас буде перша повноцінна репетиція, а зі старшою групою ми вже зустрічаємося вдруге. Цього тижня вже буде третє заняття", – каже Мар’яна Кодіна.

За її словами, з дітьми працює штат педагогів, які викладають у них акторську майстерність і розвиток мовлення. Цим займаються два музичні терапевти, психологи і хореограф. Режисера і драматурга планують долучати до роботи поступово.

Яку саме виставу зіграють юні актори, поки не знають, каже Мар’яна Кодіна.

"Виставу ми будемо писати під цих діток, тому що хочемо максимально показати кожну дитину, її здібності і її особливості. Зараз у нас відбуватимуться репетиції. Ми докладніше познайомимося з кожною дитиною, потім будемо долучати до співпраці драматурга, який писатиме п’єсу для цих діток", — розповідає засновниця театру.

На даний час репетиції театру проходять у приватній енциклопедичній бібліотеці. Самі вистави, за словами Мар’яни Кодіної, відбуватимуться або в палаці культури "Народний дім", або у Коломийському академічному театрі. Першу прем’єру планують показати до нового року.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок