«Будуйте там, де пусті хати» – жителі Нового Білоусу проти будівництва асфальтного заводу

«Будуйте там, де пусті хати» – жителі Нового Білоусу проти будівництва асфальтного заводу

«Будуйте там, де пусті хати» – жителі Нового Білоусу проти будівництва асфальтного заводу
фото: Суспільне Чернігів

Будуйте там, де пусті хати жителі села Новий Білоус протестують проти будівництва асфальтного заводу. Майданчик, оточений парканом, з'явився за кілометр від села. Голова громади розповів, що приватне підприємство викупило у місцевих жителів пай на чотири гектари, має намір будувати асфальтний завод. Зараз триває процедура зміни цільового призначення землі. Люди помітили, що на майданчик вже почали звозити щебінь, прийшли на зустріч із представниками компанії, яка планує будівництво.

Понад пів сотні людей зібралися у Новому Білоусі на зустріч із керівництвом компанії ТОВ «АВТОСТРАДА ТРЕЙД ГРУП». Ця компанія хоче розмістити за трохи більше, ніж кілометр від села асфальтний завод. Жителі Нового Білоусу проти цього, кажуть дозволу на це не давали.

«Спілкувались з людьми в інших областях, в яких стоять подібні заводи. Вкрито все чорною пудрою, усі городи, прання усе в чорному нальоті, і легені – це рак легенів. З городів, з дерев нічого не можна буде їсти – це рак шлунку. У нас і так мор, у нас сміттєзвалище за плечима», – говорить жителька с. Новий Білоус Олена Милованова.

Людям обіцяли до громадських слухань будівництво не вести, сказала Олена Милованова. А це сам майданчик, оточений парканом. Туди завезли щебінь. Чотири гектари землі сільськогосподарського призначення у власника земельних паїв викупила приватна особа, говорить сільський голова.

«Новобілоуська сільрада в рамках чинного законодавства надала правомірне рішення надання дозволу для розроблення детального плану території, крапка. Ніхто не йде проти громади. Такі рішення у нас на кожній сесії ідуть, і протизаконно сільська рада не може надати відмови», – пояснює Новобілоуський сільський голова Дмитро Федоров.
Дмитро Федоров
Дмитро Федоров. фото: Суспільне Чернігів

Заступник гендиректора ТОВ «АВТОСТРАДА ТРЕЙД ГРУП» Дмитро Троєкуров сказав, що завод вирішили будувати тут, бо поруч заплановані роботи, зокрема в рамках проекту «Велике будівництво». Компанія планує прокладати дороги загальнонаціонального і місцевого значення.

«Ми не знали п'ять місяців назад стосовно того, що територіальна громада буде категорично проти», – говорить заступник гендиректора ТОВ «АВТОСТРАДА ТРЕЙД ГРУП» Дмитро Троєкуров.
Дмитро Троєкуров
Дмитро Троєкуров. фото: Суспільне Чернігів

Дмитро Троєкуров сказав, що такий завод діє у Прилуцькому районі, там працює близько ста місцевих, а за два роки компанія сплатила понад сім з половиною мільйонів гривень податків.

Жителі села Новий Білоус скаржаться, що завод будують без громадських слухань, а цільове призначення землі не змінили. У департаменті екології облдержадміністрації вивчають оцінку впливу на довкілля від роботи майбутнього заводу.

«Після цього розпочнеться процес громадських слухань у вигляді громадського обговорення, який буде тривати від 25 до 35 робочих днів. Врахувавши усі коментарі, усі документи, які будуть надходити, буде видано висновок з оцінки впливу на довкілля, в якому буде відображено повністю по ресурсах навантаження від такої діяльності. І повітря, і відходи, і земля, і ґрунти, і вода», – пояснює директорка Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації Катерина Сахневич.
Катерина Сахневич
Катерина Сахневич. фото: Суспільне Чернігів

Чи буде на території Новобілоуської громади асфальтний завод вирішуватимуть на громадських слуханнях.

Що з цього приводу думають жителі Нового Білоусу у сюжеті.

Читайте також:

100 комп'ютерів отримають сільські бібліотеки 37 громад Чернігівщини

На початок