20 вересня на Полтавщині розпочали прийом проєктів на «Шкільний громадський бюджет». Це конкурс, на який учні усіх шкіл можуть подавати ініціативи щодо благоустрою пришкільної території чи поліпшення устаткування навчальних закладів. Ті проєкти, які матимуть найбільше голосів, отримають фінансування для втілення, розповіла Суспільному керівниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.

У школі села Михайлівка 9-класниця Єлизавета Ярош хоче облаштувати стадіон. Для цього, каже, буде подавати проєкт на обласний конкурс «Шкільний громадський бюджет».
"Я хочу облаштувати наш стадіон, зробити на ньому штучне покриття. Поставити сучасні футбольні ворота. Я думаю, що це дасть якийсь крок до вирішення проблем дітей із телефонами, це заохотить їх до фізичних вправ, до спорту, до живого спілкування", - розповідає авторка проєкту на «Шкільний громадський бюджет» Єлизавета Ярош.

Подавати проєкти на конкурс можна з 20 вересня, каже очільниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.
"Подавачами проєктів є учні шкіл загальноосвітніх, середніх від 14 до 18 років. Подавати проєкти виключно онлайн потрібно. Можна завантажувати самостійно на «Smart Region» Полтавської області, там є кнопочка «Подати проєкт», або надсилати нам на електронну пошту", - каже Олеся Дроботенко.

Подаватимуть проєкт на конкурс і школярі з полтавської гімназії № 17. Хочуть облаштувати майданчик для учнів початкових класів, каже Катерина Сайфуліна.
"На цій території, біля стадіону, буде розташований дитячий майданчик. Тут буде декілька тренажерів для скелелазіння та для ніг і рук. Ми плануємо це зареєструвати для того, щоб діти займалися спортом і полюбляли активний спосіб життя. Зараз діти поринули в соціальні мережі, і я вважаю, що ми повинні їх заохотити, щоб вони розуміли, що здоров’я – найважливіше, заохотити їх до здорового способу життя", - каже авторка проєкту Катерина Сайфуліна.

Приймають проєкти на «Шкільний громадський бюджет» до 20 жовтня включно. Голосувати зможуть усі охочі від 30 жовтня до 14 листопада на спеціальній онлайн-платформі. А переможців оголосять до 30 листопада. Втілити ініціативи, що наберуть найбільше голосів, мають упродовж наступного року, каже Олеся Дроботенко.
"Проєкти мають покращувати начально-виховний процес у навчальних закладах. І ще одна важлива умова – це не має бути пов'язано із енергозбереженням, щоб не подавали вікна, двері (проєкти щодо заміни вікон та дверей – ред.)", - говорить очільниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.

Реалізувати проєкти-переможці мають на умовах співфінансування. Половину від суми дають із обласного бюджету. Це до 100 тисяч гривень. Ще стільки ж або більше із бюджету громад, каже Олеся Дроботенко.
Що відомо:
- Конкурс «Шкільний громадський бюджет» на Полтавщині влаштовують із 2019-го року.
- За цей час визначили 123 проєкти-переможці. Торік втілили 52 із них.
- Ті, які перемогли 2020-го, мають реалізувати до кінця цього року. А ще частину не втілили, зокрема, через адміністративно-територіальну реформу та брак фінансування.