Команда Сумщини виборола 33 медалі на змаганнях з дзюдо, присвячених загиблим на сході бійцям

. Суспільне Суми

Змагання з дзюдо пам’яті загиблих на сході сумчан — полковника Олександра Аніщенка та капітана Максима Савченка — відбулися у Сумах. 365 спортсменів з восьми регіонів країни у манежі СумДУ змагались за звання найкращого.

У двох вагових категоріях вони розіграли 34 комплекти медалей. Головний суддя змагань Олексій Мараденко говорить: на таких турнірах виховуються майбутні чемпіони.

"Що таке Європа для нас? Це прохідний етап. Наше завдання на Олімпіаду вийти. Ось і я сподіваюся... впевнений, що хтось із цих дітей братиме участь і представлятиме нашу країну на Олімпіаді", — сказав він.

Тренер команди Запоріжжя Андрій Бодарчук привіз до Сум десять своїх вихованців. Говорить: головне на такому турнірі — не медалі, а досвід.

"На українській землі — багато талановитих дітей. Наші діти — всі талановиті. Неважливо скільки медалей і які виборють, важливо, який урок вони тут отримають", — зазначив він.

Київ представляють вихованці Владислава Потапова. "Десь планували у першому віці — дві-три. Та й у другій віковій категорії хотілось би пару золотих взяти", — говорить він.

Найбільше учасників – близько сотні – представляла Сумщина. За збірну області виступали дзюдоїсти з Сум, Охтирки та Охтирського району, Ромен, Кролевця, Недригайлова, Тростянця, Шостки, Ямполя та Дружби.

"У нас — дуже масивний склад. Розраховуємо на багато медалей. Перші місця. Боротьба покаже. Чим більше, тим краще", — сказав тренер команди Сумської області Кирило Мачула.

У підсумку запоріжці вибороли одну бронзову нагороду. Команда з Києва здобула 28 медалей: сім золотих, десять срібних і одинадцять бронзових. Команда Сумщини виборола 33 нагороди, з них — одинадцять медалей найвищого ґатунку. Семеро спортсменів поступились у фіналах і здобули срібло. Ще п’ятнадцятеро в поєдинках за третє місце вибороли бронзові нагороди.

• Катерина Соловей з Сум здобула перемогу на тенісному турнірі в Полтаві.
  • Сумчанки стартували на чемпіонаті України з хокею на траві.
  • Сумчанин посів перше місце у розділі "класік фізик" на міжнародному турнірі з бодибілдингу.
  • Сумське обласне дербі: ФК "Тростянець" приймав "Вікторію".
  • Легкоатлети Сумщини здобули п'ять медалей на чемпіонаті України.