У Рівненській обласній бібліотеці 19 вересня пройшла акція "Квітковий обмін". Її провели, аби обмінятися контактами з колекціонерами рослин, – розповіла організаторка заходу Катерина Бобомуратова. Подібні акції, на яких можна буде обмінятися і застосунками для домашніх рослин, в майбутньому планують проводити щомісяця.
Рівнянка Ірина Ковалець прийшла до Рівненської обласної бібліотеки, аби обмінятися з кимось своїми рослинами. У дівчини хобі – вона колекціонує домашні рослини.

"Особливо колекціоную кактуси, фіалки, каланхое, тому що вони цвітуть різними кольорами. Я люблю різні рослини – починаючи з пальми і закінчуючи маленькими видами. Сьогодні я принесла каланхое, тому що я вирощувала їх сама – вони "дітки”, – розповіла Ірина Ковалець.

Акцію "Квітковий обмін" організатори підгледіли у європейських селекціонерів. Організаторка заходу Катерина Бобомуратова зазначила: у іноземних європейських країнах подібне проводять часто, міняються не лише рослинами, а й різним приладдям, ґрунтами тощо.

"У Рівному домашніх колекціонерів дуже багато. Є у місті люди, які вирощують рідкісні рослинки, проте вони не йдуть на контакт. Тому цей захід покликаний зібрати цих людей і обмінятися контактами, аби було легше встановити зв'язок", – повідомила Катерина Бобомуратова.
За її словами, цього дня подібний захід провели одразу у трьох містах України.
У Рівному така акція пройшла вперше.

"Було багато людей, які казали, що прийдуть. Думаю, що подібні акції ми будемо влаштовувати щомісяця, взимку трошки рідше. Також плануємо виготовляти суміші і інші цікаві штучки", – сказала організаторка.

Загалом на обмін учасники принесли різні види рослин, в тому числі пілею пеперомію, сукуленти, грошове дерево, фіалки та інші види рослин. Організаторка запевнила: у моду знову повертаються рослини, які були популярними у 90-х роках.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram