В усіх школах Хмельницького втановили баки для сортування сміття

В усіх школах Хмельницького втановили баки для сортування сміття

В усіх школах Хмельницького втановили баки для сортування сміття

130 комплектів баків для сортування сміття встановили в усіх школах обласного центру. На реалізацію проєкту навчальної програми сортування сміття в школах з міського бюджету взяли 150 тисяч гривень. Про це сказав керівник проєкту «Розумне довкілля Хмельницький» Микола Ваврищук.

У Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №5 встановили 5 комплектів баків для сортування сміття та навчальні плакати. 11-класниця Олександра Андрощук з 5 років розподіляла сміття. Каже цього навчила мати.

"Коли я здавала макулатуру, я отримувала гроші, які ми заробляли. Що 5 гривень для дорослої людини, що для 5 гривень для 5-річної дитини – це ж просто, як мільярд доларів і я тепер багата. Потім мені почали пояснювати для чого це потрібно і взагалі спочатку не про екологію йшлось, а про практичні цілі, тобто навіщо викидати те, що можна вигідно ще використати".

Дівчина розповіла, що проводила мітинги для покращення екологічного стану планети. Тому, зраділа коли такі баки з’явились у її школі.

"Для мене це була як перемога те, що в нашій школі поставили ці контейнери. Я як ніхто інший розумію що саме з дитинства потрібно привчати дітей для того, щоб сортувати сміття, бо потім буде складніше".

Директор Хмельницької школи №5 Андрій Яківчук каже, сортувати сміття почали і вчителі.

"Реакція була несподівано позитивна. Діти зараз це сприймають більш серйозно. Спочатку це було в формі гри, але коли гра прийняла дуже серйозні оберти, маємо тепер бак на вулиці окремо для пет-пляшки. Вже сортуємо на повну, залучені вчителі, так і техперсонал, декілька раз на день ми перевіряємо наші бокси чи правильне сортування".

Більш як 3 роки сортує сміття Анна Полічук. Розповідає, до цього виносила відходи кожного дня, зараз – рідше.

"Ми сортуємо папір, пластик, метал, органічні відходи відбираємо також, тетрапак, все що можна здати на перероблення ми сортуємо. Сміття ми виносимо тепер раз на 3 тижні, тому що ми його надзвичайно мало продукуємо. Завдяки сортуванню ми зменшуємо кількість сміття, яке вивозиться за місто на полігон".

Керівник проєкту «Розумне довкілля Хмельницький» Микола Ваврищук каже: "Як показує європейська практика, найкраще розпочинати саме з дітей, адже діти швидше вчаться і однозначно діти навчають потім своїх батьків, дорослих, як правильно сортувати. Вирішили розпочати саме зі шкіл. Було закуплено понад 130 сетів контейнерів. Ми зараз вчимо сортувати дітей на 3 фракції: папір, пластик і все інше. Для цього ми в кожну школу, в залежності від потреби, від 2 сетів до 6 в кожній школі знаходиться контейнерів, на кожному поверсі".

Собака, якого знайшов на сміттєзвалищі Микола Ваврищук, став частиною проєкту. Його і зобразили на навчальних плакатах для дітей.

"Напівжартома, розповів своїм колегам історію про те, що в мене живе собака, якій вже 5 років і якого я взяв з Хмельницького сміттєзвалища і ми сприйняли це як хорошу ідею через собаку донести наші меседжі, тому що сміття нікому не цікаве, але тварину люблять багато людей, тому Гуфі, можна так сказати, став нашим обличчям нашої компанії".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди