235 костюмів та 16 боксів: готовність Хмельницького до коронавірусу

235 костюмів та 16 боксів: готовність Хмельницького до коронавірусу

235 костюмів та 16 боксів: готовність Хмельницького до коронавірусу Фото: Суспільне Поділля

На випадок госпіталізації пацієнтів з підозрою захворювання на коронавірус у Хмельницькій міській інфекційній лікарні передбачено 235 захисних костюмів для персоналу та 16 ізольованих боксів. Про це розповіла головний лікар Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксана Піддубна. За її словами заклад визнано базовим і на даний час лікарня готова до прийому таких хворих.

Протокол дій при підозрі на коронавірус у пацієнта мають і сімейні лікарі. Лікарка хмельницької амбулаторії №12, Ірина Бондаренко каже, протокол затверджений міністерством охорони здоров’я.

"Перше, що ми маємо при підозрі на коронавірус, на протязі 4 годин подати екстрене оповіщення. Далі ми направляємо даних людей в інфекційну лікарню. Провести обстеження, мазки взяти, бактеріологічне, вірусологічне і ці мазки повинні бути транспортовані до Києва. Ми маємо спостерігати на протязі 14 днів, тих з ким контактувала особа".

У реанімації Хмельницької міської інфекційної лікарні, куди мають доставляти тих, у кого запідозрять короно вірус, зараз у важкому стані перебувають три пацієнти з діагнозом грип. Вони знаходяться у спеціалізованих боксах.

"На даний час троє хворих, з грипом, побічними важкими пневмоніями. Один із них уже з покращенням, а двоє, які поступили вчора, залишаються важкі", - коментує завідувач відділення інтенсивної терапії Валентин Бавровський.

Уявну ситуацію, коли хворий поступає з гострим респіраторним синдромом, підозрюваного на коронавірус, відтворюють працівники приймального відділення Хмельницької міської інфекційної лікарні. Роблять це спеціально для ЗМІ. Пацієнту видають маску, а тим часом самі працівники одягають спеціальні костюми захисту.

"Комбінезон, бахіли, респіратор, окуляри, рукавички і в такому зовнішньому вигляді, і засобах індивідуального захисту надається допомога хворому з підозрою на коронавірус", - каже завідувачка відділення Вікторія Теньга.

З приймального покою хворого переводять у спеціальний ізольований бокс. Далі лікар призначає лікування.

"Тут є осельтамівіт, таміфлю, також у нас є все для того, щоб обстежити пацієнта, в даному приміщенні, тобто якщо пацієнт поступає хворий на коронавірус ми повинні забрати біоматеріал назальний і мазок із зіву на коронавірус. Ми маємо все це зробити в боксі і мед персонал знає як це робити. Також ми тут беремо кров на дослідження і посильним відправляємо, в лабораторію", - каже завідувачка відділення Вікторія Теньга.

Окрім пацієнтів розташовуватимуть і контактних до них осіб, тому що мають їх спостерігати 14 днів. Є ще й кімната для тих, хто доставив хворого. Коронавірус має схожі до грипу симптоми, розповідає головний лікар Оксана Піддубна.

"Симптоми корона віруси схожі на симптоми грипу, але сьогодні нема ще специфічного препарату. Тому лікування тільки симптоматичне, антибіотики, знеболювальні, і киснева терапія. Більшість хворих видужує. Інформації дуже багато, не треба панікувати, звернутися до лікаря, тому, що всі в нас є оперативний план в нашій області, як діяти на всіх етапах. Наш заклад визнаний базовим і на якому би етапі цього хворого не виявили, цей хворий має попасти до нас сюди".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди