У поверхневі води річок Південний Буг та Інгул виходять 12 випусків зливової каналізації, які на балансі Комунального підприємства Миколаївської міської ради "Експлуатаційного лінійного управління автодоріг" (КП "ЕЛУ автодоріг").
Про це йдеться у відповіді Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради на запит кореспондентів Суспільного.
Система каналізації в Миколаєві розподільна. КП "Миколаївводоканал" експлуатує побутову каналізацію, а КП "ЕЛУ автодоріг" опікується зливовою. Тому зливова каналізація не підключена до очисних споруд каналізації КП "Миколаївводоканал" і не значиться на балансі підприємства.
Зливові стоки з вулиць Лягіна, Пушкінської, Конопатної, Гричишникова, 3-ї Воєнної, 5-ї Воєнної, Теслярської, Майстрерської, Малиновського, 6-ї Військової, 1-ї Госпітальної потрапляють до річки Інгул.
З вулиць Галини Петрової, Громадянської, Нікольської, Варварівського спуску зливові стоки прямують до річки Південний Буг біля річкового вокзалу.
З вулиць Громадянської, Кузнецької, Богородичної потрапляють до випуску на території Миколаївського морського торговельного порту в Південний Буг.
З провулка Суднобудівників до зливового колектора Чорноморського суднобудівного заводу у Південний Буг.
З вулиці Білої та Озерної у Південний Буг.
У мікрорайоні Варварівка по вулиці Почтова до Південного Бугу.
Читайте також: "Водойми Миколаївщини. Екологи привертають увагу до стану річок"
У Державному агентстві водних біоресурсів на запит кореспондентів Суспільного повідомили, що заходи щодо очищення річок Південний Буг та Інгул від забруднення на 2020-2021 роки не були передбачені.
Контроль за дотриманням вимог законодавства про охорону, раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів на території Миколаївської області здійснює Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу.
Що відомо
- Відповідно до статті 60 Кодексу України про адміністративні порушення за введення в експлуатацію підприємств, комунальних та інших об'єктів без споруд і пристроїв, що запобігають забрудненню і засміченню вод або їх шкідливому діянню тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн до 136 грн — ред.).