Перший в області інклюзивний простір презентували в Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей

Перший в області інклюзивний простір презентували в Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей

Перший в області інклюзивний простір презентували в Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей
Фото: Суспільне

Перший в області інклюзивний простір «FreeDreams» презентували в Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка. Про це розповіла директорка книгозбірні Валентина Черноус. За її словами, під час проєкту триватимуть заняття для читачів бібліотеки, у тому числі дітей та дорослих з інвалідністю.

Відвідувачка заходу Ірина Чекановська каже: завдяки цьому простору можна здобути нові знання, певні новини, цікавинки.

Керівник Хмельницького товариства молоді з інвалідністю Анатолій Савчук вважає корисним даний проєкт:

- Цей простір, який створений, буде допомагати молоді зайти сюди, поспілкуватися зі своїми ровесниками. Тобто, робитимуть назустріч кроки один одному, розуміння один одного. Від цього виграє суспільство, воно стає толерантним, розуміє потреби інших людей, їх права, що вони такі ж, як у інших.

Директорка Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Тараса Шевченка Валентина Черноус говорить:

- До здійснення нашого проекту ми запросили відомих людей Хмельниччини, наших тренерів, спікерів, як ми називаємо, які б навчили певних вмінь, навичок, розвинули їх творчі здібності.

Валентина Черноус каже, що простір «FreeDreams» має два майданчика:

- Перший майданчик - це територія ідей, де наші слухачі, діти, читачі, будуть мати можливість взяти участь в майстерках, семінарах, виношувати свої ідеї. А другий майданчик – це лабораторія успіху, де вони будуть здійснювати свої проєкти, тобто, втілювати все те, чого навчили наші тренери.

У перший день роботи простору перше заняття на тему журналістики проводить журналістка Оксана Радушинська:

- У мене буде таких три зустрічі. Кожна передбачає як теоретичну частину, начитку інформації, потім практичні заняття, аби учасники групи випробували свої вміння у журналістиці.

Оксана Радушинська вважає, що такі лекції будуть корисні тим, кому цікаво спробувати щось нове, кому цікаво спробувати себе в чомусь новому, незалежно від віку, освіти та професії.

Новий грантовий проєкт здійснений за фінансової підтримки Українського культурного фонду, каже координаторка проєкту Оксана Лучинська. Загальна вартість на облаштування простору склала 255 тисяч гривень. За ці гроші, каже координаторка було закуплено багато технічних засобів, в тому числі планшетів, окуляри віртуальної реальності, різноманітні ігри, розраховані на різних дітей.

Оксана Лучинська каже: ціль проєкту - щоб діти, які мають особливі потреби, не відчували себе не такими, як усі. "Будь-яка дитина може стати успішною в майбутньому житті, вибрати професію, створити себе як особистість, досягнути певного успіху і рівня життя", - каже жінка. Та додає: відвідувати простір можна щоденно, окрім суботи. Одночасно у просторі можуть перебувати 40-50 чоловік.

На початок