На честь скрипаля і диригента Богодара Которовича розпочався міжнародний фестиваль MAESTRO-Fest

На честь скрипаля і диригента Богодара Которовича розпочався міжнародний фестиваль MAESTRO-Fest

На честь скрипаля і диригента Богодара Которовича розпочався міжнародний фестиваль MAESTRO-Fest

У 2021 році виповнилося 80 років з дня народження скрипаля, диригента та педагога Богодара Которовича. На його честь в Україні започаткували Міжнародний фестиваль "MAESTRO-Fest" виконавців на струнно-смичкових інструментах.

Як розповіли на пресконференції організатори, заявки на участь у фестивалі-конкурсі подали заявки близько 100 конкурсантів. Окрім українців, у відборі взяли участь скрипалі з Німеччини, Австрії, Нідерландів, Латвії, Литви, Естонії, Румунії, Молдови. Для прослуховування було зібрано понад 30 годин музичного матеріалу, який журі конкурсу вивчатиме, щоб визначити тих виконавців, які пройдуть до ІІ туру.

До переліку подій на честь вшанування відомого скрипаля увійде створення сайту, де будуть вперше опубліковані матеріали культурної спадщини маестро, частина унікального доробку родинного архіву Богодара Которовича, а також розробка буклета-книги "Богодар Которович. Фрагменти незавершеної повісті" та документального фільму "Шляхи і кроки Богодара Которовича", розповіла піаністка Євгенія Басалаєва, авторка і керівниця проєкту "MAESTRO-Fest. Богодар Которович".

Україна має сильну скрипкову школу, а конкурс імені Богодара Которовича є “найкращим букетом уславлення видатного маестро”, – вважає скрипаль та член журі фестивалю-конкурсу Кирило Стеценко.

Зараз триває перший тур конкурсу, другий тур відбудеться 6 жовтня у Великій залі ім. В. Сліпака Національної музичної академії ім. П. Чайковського.

Що відомо

  • Богодар Которович (1941-2009) – скрипаль, диригент, педагог. Маестро Которович став єдиним українським скрипалем, який один із небагатьох музикантів світу був удостоєний честі грати на унікальній скрипці Нікколо Паганіні CANNONE (Вдова Паганіні), яку у 1999 році спеціальним літаком було привезли з Генуї до Києва для концертних виступів видатного музиканта.
  • Із постаттю митця пов’язана епоха становлення національного музичного мистецтва, зокрема, фундація сучасної української скрипкової школи та заснування першого в Україні міжнародного конкурсу юних скрипалів.
  • Організатор фестивалю “Культурно-мистецький благодійний фонд "Київ-Класік".
  • Метою проєкту є підтримка державного святкування 80-тої річниці Богодара Которовича, увічнення імені митця, актуалізація культурної спадщини постаті українського та світового мистецтва ХХ-ХХІ століття на міжнародному рівні.
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант