Виставка да Вінчі стала найвідвідуванішою в історії Лувру

Виставка да Вінчі стала найвідвідуванішою в історії Лувру

Виставка да Вінчі стала найвідвідуванішою в історії Лувру
Леонардо да Вінчі

За чотири місяці виставку у Луврі, присвячену Леонардо да Вінчі, відвідали більше мільйона людей.

"Коли виставка закрилася увечері 24 лютого, стало відомо, що вона прийняла 1 071 840 відвідувачів. Це абсолютний рекорд для Лувра, останніім з яких була ретроспектива Ежена Делакруа у 2018, яка привабила 540 000 візитерів", — повідомили у музеї.

Виставка стала однією з наймасштабніших та найдорожчих в історії. Її готували 10 років та відкрили 24 жовтня. На ній виставили 160 робіт художника, зокрема картини, скульптури, малюнки. Частину експонатів позичили колекціонери та спонсори. Серед них королева Великої Британії Єлизавета ІІ, яка позичила музею 24 роботи да Вінчі, які зберігаються у Віндзорському палаці. Роботи зі своїх колекцій позичили також Ватикан і Метрополітен-музей.

"Дивовижно, що через 500 років після своєї смерті італійський художник епохи Ренесансу продовжує так зачаровувати публіку. Сьогодні у мене є дві причини для гордості: мені вдалося зібрати найбільшу кількість творів Леонардо да Вінчі в одному місці і залучити на виставку різну аудиторію", - сказав директор Лувру Жан-Люк Мартінес.

Щодня на виставку приходили більше 10 тисяч людей. Протягом останніх днів виставки, Лувр працював цілодобово. Вночі експозицію можна було побачити безкоштовно.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад