У США створили артзаповідник: музей художників-аутсайдерів

У США створили артзаповідник: музей художників-аутсайдерів

У США створили артзаповідник: музей художників-аутсайдерів
Durston Saylor/John Michael Kohler Arts Center

Музей експонує роботи художників з маленьких провінційних міст, творчість яких не відома широкому загалу і яку, можливо, не розуміють. Куратори музею кажуть, що новий простір стане місцем, де досліджують і демонструють роботи тих, хто експериментує з практиками та жанрами.

У штаті Вісконсин Центр мистецтв Джона Майкла Колера відкрив Art Preserve. На території площею 6 тис. кв. м експонується і зберігається понад 25 тис. творів мистецтва. Одна з особливостей музею — народне мистецтво, створене з підручних матеріалів. Інколи це те, що знайшли на подвір'ї художника, або те, чим він прикрашав свій дім.

Дизайн Art Preserve розроблений компанією Tres Birds. Центральний вхід у будівлю прикрашений високими дерев’яними дошками, які створюють тінь для експонатів і відчуття випадково знайденого скарбу.

У США створили артзаповідник: музей художників-аутсайдерів
У США створили артзаповідник: музей художників-аутсайдерів. Durston Saylor/John Michael Kohler Arts Center

Яскравий приклад незвичного мистецтва — творчість Фреда Сміта, який з 1948 по 1976 рік у себе на фермі і навколо своєї таверни встановив близько 230 бетонних скульптур, прикрашених пивними пляшками. Сусіди називали землю Сміта "Бетонним парком", а, коли художник помер, незалежний Фонд Колера, що працює з Центром мистецтв Колера, придбав ділянку.

"У той час подібними артпросторами не особливо опікувалися, — розповідає заступнця директора музею Емі Хорст, — наш фонд зробив крок в порожнечу, куди не наважувалися йти інші музеї".

Десять скульптур Сміта зараз представлені в експозиції. Відвідувачі потрапляють в копію його таверни, де продають живе пиво. Сидячи за барною стійкою і насолоджуючись напоями, можна побачити оригінальні роботи Фреда Сміта.

Музей має 3 поверхи, у кожного митця свій сектор. У кожного художника своя зона: експоновані роботи куратори виставки намагаються оточити візуальною документацією того місця, де створювалися твори. Елементи дизайну містять відсилки до пейзажів, в яких раніше існувала та чи інша робота, для повного занурення у відчуття автора.

Наприклад, моторошні автомобілі Емері Блегдона з металевих смуг і дроту спочатку зберігалися в сараї біля його будинку в Небрасці, де він намагався використовувати цілющу енергію електромагнітних полів Землі. Зараз перфоровані алюмінієві листи, механічні деталі і флакони з мінералами демонструються в просторі, спеціально побудованому з грубо обтесаних дощок. Таким чином створюється враження того, що відвідувач перебуває у звичайному сільському сараї, поруч із автором.

Музей знаходиться в годині їзди на шляху від аеропорту Мілуокі. Співробітники Центру мистецтв Колера сподіваються, що скоро він стане популярним пунктом призначення нового артмаршруту.

Читайте також

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура