У Черкасах на території 31 гімназії розташований ігровий майданчик, нині він у незадовільному стані. Під час освітнього процесу його не використовують, а місцевих жителів просять утриматися від ігор, аби ніхто не травмувався, розповів Суспільному директор закладу Сергій Шамара.
На майданчику пошкоджені металеві та дерев’яні конструкції, поламані гойдалки, проте на ньому відпочивають жителі мікрорайону. Заступниця директора з господарської роботи Олена Матвієнко розповіла, що навіть стрічки, які прив’язують аби ніхто не заходив, не допомагають.
"Зранку ми приходимо їх вішаємо, а на наступний ранок їх вже немає. Болти відкручують постійно. Як вони це роблять і навіщо – я не знаю. Тоді дошки хитаються, діти травмуються, а звинувачують у всьому школу".

За документами майданчик перебуває на балансі гімназії з 2013-го року. Його подарували під час політичної кампанії, а лагодять за власні кошти:
"Через вік майданчик вже зношується. Його потрібно замінювати на новий, або робити ремонт. Косметичний ремонт ми намагаємося робити силами гімназії. Але, наприклад, охороняти зранку до вечора на території трьох гектарів саме цей майданчик, не може ні один сторож, ні навіть два, зауважив директор".
Зі слів чоловіка, насамперед хвилюється за безпеку дітей, які там граються.
"Якщо ми беремо паузу, наприклад, на два тижні і хочемо його полагодити, то прохання до місцевих – будь ласка, не експлуатуйте його, не ходіть туди, бо там небезпечно".
Черкащанка Ахтоян Ріпсіме приводить на майданчик дітей погратися. Зі слів жінки, діти постійно під наглядом.
"Ми діток не залишаємо самих, завжди з ними поряд. Ми бачили, що деякі гойдалки вже в аварійному стані. Було б добре, якби поремонтували їх".

Місцева жителька Віта Сазонова розповіла, що не пускає свою дитину гратися на майданчику:
"Там все бовтається, стирчать гвіздки і шурупи – це дуже небезпечно, можна поранитися. Я ні в якому разі не пущу свою дитину на такий майданчик".
За словами директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради Богдана, встановлення відеонагляду допоможе розв'язати проблему:
Якщо діти малого віку туди вилазять на гору і стрибають, то за ними мають стежити батьки. Ми будемо розглядати питання встановлення системи відеонагляду, щоб таким чином хоча б показати, що за цим майданчиком слідкують і туди не слід заходити непотрібним людям у непотрібний час, зазначив він.

Він також звернувся до мешканців, щоб вони з повагою ставитися до комунального майна і користуватися ним добросовісно, а не займатися вандалізмом.
Авторка Тетяна Зозуля
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України