В Австралії обмежили виплати призових медалістам Олімпіади-2020. Чому це сталося

В Австралії обмежили виплати призових медалістам Олімпіади-2020. Чому це сталося

В Австралії обмежили виплати призових медалістам Олімпіади-2020. Чому це сталося
AP

На них зможуть розраховувати лише спортсмени, які продовжують кар'єру.

Олімпійський комітет Австралії обмежив виплати призових спортсменам за підсумками виступів на Іграх у Токіо.

На Олімпіаді-2020 австралійські спортсмени здобули 46 медалей, 17 з яких - найвищого гатунку. За нагороди атлетам були обіцяні призові: за "золото", зокрема, спортсмен міг отримати 20 тисяч доларів.

Проте після повернення не усі медалісти Австралії можуть отримати призові від своєї країни. Частина з них виплати не отримає.

Що трапилося?

В Олімпійському комітеті Австралії (ОКА) повідомили про низку обмежень, які стосуються виплат коштів спортсменам. У першу чергу вони стосуються спортсменів, які після виступів на Іграх у Токіо вирішать закінчати кар'єру - ці атлети виплати не отримають.

Пояснюючи своє рішення, ОКА зазначив, що виплатою призових у країні мають на меті стимулювати спортсменів виступати у подальшому та вигравати медалі. А не винагороджувати їх за те, що вони вже виграли.

"Спортсмени повинні підтримувати відповідні режими тренувань з наміром пройти національний відбір у наступному році, щоб отримати оплату".

Поки що невідомо, скільки саме спортсменів із Австралії планують закінчити кар'єру. Якщо ж це відбудеться, то вони не зможуть отримати призові за здобуті медалі.

Які ще обмеження на виплати призових в Австралії?

  • Мультимедалісти отримають лише одну виплату за медаль. Так, наприклад, 7-разова призерка Токіо-2020 Емма МакКеон (виграла чотири "золота" та три "бронзи") отримає від ОКА лише 20 тисяч доларів.
  • При цьому за умови завершення кар'єри одним із учасників естафети (плавання, легка атлетика, інші види спорту) іншим будуть виплачені кошти за виграну медаль.
  • У командних видах спорту нагороди за медалі отримають усі учасники команди у рівному обсязі.

Що відомо

  • За останні чотири роки ОКА виплатила спортсменам 7.7 мільйонів доларів.
  • У медальному заліку Олімпіади-2020 Австралія посіла шосте місце: 17 золотих, 7 срібних та 22 бронзові нагороди.
  • В Україні також були передбачені виплати призових за медалі олімпійцям та паралімпійцям. За золоту нагороду спортсмени могли виграти 120 тисяч доларів.
Читайте також: Скільки призових заробили українські спортсмени за медалі на Олімпіаді-2020
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022