На Черкащині понад шістдесят класів на самоізоляції через коронавірус

На Черкащині понад шістдесят класів на самоізоляції через коронавірус

На Черкащині понад шістдесят класів на самоізоляції через коронавірус
Суспільне: Черкаси

На Черкащині 61 клас перебуває на самоізоляції через коронавірус, розповів Суспільному заступник директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Тищук.

За його словами, станом на 16 вересня в області на самоізоляції через коронавірус перебуває 1 101 учень:

"За останню добу відправили на самоізоляцію 119 учнів з Черкаської області, загалом — 1 101. Учителів та працівників закладів освіти на самоізоляції перебуває 65, за останню добу — три", — додав Тищук.

За словами заступниці голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариси Кошової, Черкащина наразі перебуває в "зеленій" зоні, однак динаміка захворювання зростає, тож є можливість потрапити до "жовтої" зони епідемічної небезпеки вже найближчим часом.

У разі введення "жовтого" рівня заклад освіти працюватиме лише за умови наявності в не менше ніж 80% працівників "жовтого" та "зеленого" ковід-сертифікатів, зазначила вона. Інакше заклад не працюватиме. Якщо ж область увійде у "червону" зону, вакцинованими мають бути 100% працівників.

Поки що єдиним способом уникнути коронавірусної хвороби є вакцинація, додала Лариса Кошова. Та розповіла, що вакциновані черкасці з березня 2022 року зможуть користуватися привілеями. Тобто кожен, хто отримав дві дози вакцини зможе відвідати заклади культури чи освіти під час "жовтого" чи "помаранчевого" епідеміологічного рівня. Заклади освіти ж у такому випадку працюватимуть лише, якщо матимуть 100% "зелений" сертифікат.

Черкащина тримається в "зеленій зоні"
Суспільне: Черкаси

Однак не слід думати, що імунізація 100% рятує від хвороби, зауважила директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна:

"Вакцинація не захищає від зараження, вона захищає від тяжких наслідків. Тож важливо вакцинуватись насамперед щоб вберегти себе. Додаткова мотивація щепитися — захистити тих, хто поряд та здобути суспільний імунітет".

За словами Світлани Волгіної нині також актуально вакцинуватися від грипу, тому що симптоми його схожі з ковідом і їх важко відрізнити "на око" навіть фахівцям.

Що відомо

  • На Черкащині працює 32 Центри вакцинації, 25 мобільних бригад, які виїжджають безпосередньо у школу чи підприємство. Також вакцинуватися можна у 98 пунктах щеплення.
  • У Черкаській області за добу виявили 163 нових випадки інфікування коронавірусом, повідомили в пресслужбі Мінохорони здоров'я України. Станом на 16 вересня в Україні зафіксували 5 744 нових випадки захворювання на COVID-19.
  • Заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що через погіршення ситуації з COVID-19 Україна перейде в "жовту" зону найближчим часом.
  • Ускладнення епідситуації в Україні не є початком третьої хвилі пандемії — МОЗ.
На початок