Через амброзію та гусінь у Луцьку запровадили карантин

Через амброзію та гусінь у Луцьку запровадили карантин

Через амброзію та гусінь у Луцьку запровадили карантин
Суспільне Волинь

З 16 вересня на території обласного центру запроваджується карантин рослинСистема державних фітосанітарних заходів з охорони країни від проникнення небезпечних шкідників, збудників хвороб, бур’янів та інших шкідливих організмів,. Розпорядження про запровадження карантинного режиму оприлюднили на сторінці Волинської обласної адміністрації.

Він діятиме на площі 4 023,1717 га.

Карантин запровадили через розповсюдження у місті амброзії полинолистої та американського білого метелика, який нищить рослини.

У розпорядженні йдеться, що карантин запроваджують з подання в. о. головного державного фітосанітарного інспектора Держпродспоживслужби у Волинській області. Також голова ОДА затвердив заходи, які вживатимуть у Луцьку для боротьби з амброзією та шкідником.

Заходи для боротьби з американським білим метеликом:

  • Держпродспоживслужба має систематично обстежувати території карантинної зони, проводити фітосанітарні експертизи, аналізи личинок гусені та павутинних гнізд.
  • У випадку виявлення американського білого метелика потрібно зібрати та знищити гусінь і кладки яєць. На виконавчий комітет Луцької міської ради поклали обов'язок з обрізки гілок із гніздами, згодом їх мають спалювати. Також допускається обробка інсектицидами.
  • Домогосподарствам і власникам, у випадку виявлення американського білого метелика в партії вантажу, забороняється вивозити з карантинних зон заражених карантинними організмами продуктів рослинництва.

Заходи для боротьби з амброзією:

  • До цвітіння цієї рослини землевласникам радять знищувати вогнища амброзії полинолистої, скошувати, висапувати чи виривати з корінням.
  • В період цвітіння, формування насіння та плодоношення потрібно викопувати рослини з корінням та спалювати, або подрібнювати і ховати у санітарних ямах.
  • Дозволяється обробка гербіцидами і агрохімікатами, які дозволені в Україні.

Розпорядження про запровадження карантину рослин у Луцьку вже набуло чинності. Скільки часу він триватиме наразі невідомо.

Що відомо

  • Вперше американський білий метелик на Волині з’явився в Рожищі у 2019 році. Шкідник ушкоджував шовковицю, клен, горіх, грушу, сливу, вишню, черешню, тополю та інші дерева.
  • У липні 2020-го року чотири села Боратинської громади – Мстишин, Лучиці, Коршовець і Вербаїв – опинилися на карантині через нашестя американського білого метелика.
  • Наразі карантин також діє у місті Рожище, Боратинській і Городищенській громадах. Його теж запровадили місцеві органи влади через нашестя гусені американського білого метелика.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram Суспільного Волині.

На початок